Aleksandra Żebrowska narzeka na rotawirusa. Fanka: "Ja mam 6 dzieci i nigdy nie byłam zarobiona"

Aleksandra Żebrowska opowiedziała na Instagramie o prawdziwym obliczu rodzicielstwa. Gwiazda zdradziła, że w ich domu panuje obecnie rotawirus, który jest charakterystycznym schorzeniem dla najmłodszych dzieci. Przyznała, że ma problem z organizacją czasu i była wyraźnie zaskoczona, kiedy przeczytała w sieci komentarz jednej z internautek. - Nigdy nie była zarobioną po pachy. Sekret to dobra organizacja - obwieściła matka szóstki dzieci.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Aleksandra Żebrowska wraz ze swoim mężem Michałem Żebrowskim niedługo powita na świecie kolejne dziecko. Przy okazji pokazała zdjęcie testu ciążowego i zapewniła, że nie jest to pozytywny test na obecność koronawirusa. Media zaczęły rozpisywać się o kolejnej ciąży Żebrowskiej. W sieci pojawiło się sporo nagłówków o tym, że Żebrowska jest w czwartej ciąży. Sama zainteresowana w końcu zabrała głos i wytłumaczyła, że to jej ósma ciąża. Teraz gwiazda zdradza, że dopadła ją choroba, która utrudnia organizację dnia. 

Zobacz wideo Klaudia Halejcio obnaża uroki macierzyńska. „Nie jest łatwo"

Aleksandra Żebrowska przeżywa rotawirusa. "Koszmar nieprzespanych nocy"

Aleksandra Żebrowska zamieściła na Instagramie wpis, w którym opisała, że nie zgadza się z opinią o tym, że dobra organizacja czasu wystarczy na ogarnięcie domu, dzieci i wszystkich niezbędnych czynności. Kiedy w grę wchodzi choroba, sytuacja staje się traumatyczna. 

To nieprawda, że "dobra organizacja wystarczy, by jako mama małych dzieci móc wypić ciepłą kawę, pogodzić dom z pracą, snem i dbaniem o siebie". Ludzie, którzy tak twierdzą, albo nie mają w domu dzieci, albo nie mieli jeszcze w domu rotawirusa

- zaczęła ciężarna i tym samym zdradziła, że dopadło jej dzieci choróbsko w postaci rotawirusa. Żebrowska przyznała, że przeżywają aktualnie bardzo trudny czas. Wszystko szczegółowo opisała. Trzeba przyznać, że w domu Żebrowskiej nieźle się dzieje:

Koszmar nieprzespanych nocy potrafi wtedy osiągać zupełnie nowy poziom - patrząc na zegarek wcale nie cieszysz się, że do rana jeszcze dużo czasu. Czuwasz na materacu obłożonym ręcznikami, bo niespełna 2 latek nie biegnie do łazienki, nie trafia nawet do miski - zwraca wszystko "jak stoi", czyli na leżąco. Pilnujesz, żeby się nie odwodnił, ale każdy najmniejszy łyk wody powoduje torsje, nie wspominając o syropie przeciwgorączkowym, którego 2,5ml podawane przy świetle latarki w telefonie, wydaje się połową szklanki, nie strzykawki. Na bank część i tak wyląduje na poduszce i trzeba będzie się domyślać ile połknął. Wszystko wokół się lepi i naprawdę jedyne o czym marzysz, to żeby wreszcie noc dobiegła końca. Łudzisz się bowiem, że rano będzie lepiej, że przynajmniej w świetle dziennym będzie może jakoś raźniej, bo już gorzej być nie może. Ale wtedy, tuż przed wschodem słońca, wkracza faza druga, tzw. "slaka". I choćbyś była najbardziej zorganizowaną osobą na świecie, rano, swoim skrupulatnym planem dnia można co najwyżej wytrzeć… podłogę w łazience - bo jednocześnie do zabawy dołączyło kolejne dziecko.

Na koniec dodała, że największą radością jest dzień, w którym gorączka spada, a dzieci powoli odzyskują siłę i energię.

 

Matka szóstki dzieci: "Sekret to dobra organizacja"

Żebrowska była wyraźnie zaskoczona, kiedy jedna z matek przyznała, że wychowuje szóstkę dzieci i nigdy nie miała problemu z organizacją dnia.

Ja mam szóstkę dzieci i nigdy nie była zarobioną po pachy. Sekret to dobra organizacja

- napisała w komentarzu internautka. Żebrowska zdziwiona pokazała zdjęcie, jak sama wygląda przy trójce dzieci. 

Aleksandra Żebrowska narzeka na rotawirusa. Fanka: 'Ja mam 6 dzieci i nigdy nie byłam zarobiona'Aleksandra Żebrowska narzeka na rotawirusa. Fanka: 'Ja mam 6 dzieci i nigdy nie byłam zarobiona' Instagram, screen: @olazebrowska

Jak radzić sobie z codziennymi obowiązkami?

Coraz częściej słyszy się, że w polskich domach odchodzi się od modelu stereotypowej rodziny, w którym to kobieta w dużej mierze zajmuje się sprzątaniem, gotowaniem, praniem i zajmowaniem dzieci. Sytuacja, w której kobieta zajmuje się wyłącznie domem, a mężczyzna tylko pracą, to rzadkość. W wielu domach ustala się podziały obowiązków między członkami rodziny. 

Niedawno w artykule na eDziecko.pl pisałyśmy kobietach, które pomimo domowych zasad i podziału obowiązków w dalszym ciągu odczuwają dyskomfort i ciężar emocjonalny. Mimo starań podział obowiązków jest nierównomierny i często kobiety mają żal do domowników, którzy niezbyt mocno angażują się w domowe zadania. Do tego dochodzi przeświadczenie, że pewne prace uznawane są za typowo damskie lub męskie. Kobietom stale towarzyszy poczucie, że dbanie o domowy ład to ich obowiązek i powinność.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Więcej o: