Matura 2022 przecieki - twitter pełen spekulacji. Zdający szukają frazy "wpis na blogu"

Dziś o godz. 9 uczniowie przystąpią do matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Na powtórzenie informacji zostały już ostatnie minuty, dlatego coraz chętniej abiturienci przeszukują Internet w poszukiwaniu maturalnych przecieków. Niektóre z nich podają, że na tegorocznej maturze z języka angielskiego, jako najbardziej punktowana wypowiedź pisemna pojawi się wpis na blogu. Czy ta informacja okaże się prawdziwa? Dowiemy się o tym za kilka chwil.

Od samego rana w Internecie gorąco, maturzyści przeszukają różne fora i portale społecznościowe w poszukiwaniu chociażby minimalnego przecieku. Coraz częściej można w Goggle Trends zauważyć wyszukiwaną frazę "wpis na blogu". Czy faktycznie doszło do przecieku i jednym z ostatnich zadań maturalnych będzie właśnie do stworzenia ta forma wypowiedzi?

Zobacz wideo Dwóch maturzystów zniszczyło podświetlany pylon przed budynkiem policji w Sochaczewie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Twitter pełen spekulacji. Zdający szukają frazy "wpis na blogu"

Najwięcej spekulacji, które dotyczą tematów maturalnych związanych ze zdawanym w dniu dzisiejszym językiem angielskim znaleźliśmy na twitterze. Zdecydowanie króluje tam hasztag #matura2022.

Maturzyści podają w sieci, że do napisania - jako dłuższa forma wypowiedzi - będzie wpis na bloga.

Oczywiście temat został podchwycony przez maturzystów i dopytują oni, jak najlepiej zakończyć taki wpis. Czy się podpisywać? Czy może pozostać anonimowy?

Co powinien zawierać wpis blogowy po angielsku? Podpowiadamy

Dla wszystkich maturzystów, zdających maturę w tym roku, przypominamy, że wpis na bloga to dość krótka forma - zawiera maksymalnie 130 słów, ale wcale nie jest prosty do napisania. Może on zawierać niemal wszystkie inne rodzaje wypowiedzi pisemne: prezentację pasji, opis danego miejsca, poradę, opowiadanie, relację z jakiegoś wydarzenia, recenzję albo zaproszenie. Form i tematów jest naprawdę wiele.

Co ważne, polecenie, które maturzyści znajdą na teście, będzie zawierać cztery punkty, do których trzeba nawiązać. Warto rozwinąć każde z nich w kilku krótkich i prostych zdaniach. Żadnego z nich nie można ominąć. Ocena będzie dotyczyła pełnego przekazania informacji, za które możemy zdobyć aż 4 punkty, spójności i logiki - 2 punkty, bogactwa językowego – również 2 punkty oraz poprawności językowej punktowanej za kolejne 2.

Matura z języka angielskiego

Egzamin maturalny z języka angielskiego, tak jak inne egzaminy pisemne z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym potrwa 120 minut. Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna, do dzisiejszego egzaminu przystąpi ok. 276 tys. tegorocznych absolwentów (95,5% wszystkich zdających) oraz ok. 11 tys. absolwentów z lat ubiegłych.

Matura z języka angielskiego – ile można zdobyć punktów?

Za prawidłowo rozwiązany test otrzymać można łącznie 50 punktów. Aż 40 za zadania zamknięte, a 10 za otwarte. Poziom egzaminu maturalnego z języka obcego określa się na poziomie pomiędzy A2 a B1.

Matura z języka obcego, nowożytnego podzielona jest na cztery części:

  • rozumienie ze słuchu – uczeń może zdobyć max. 30 proc.,
  • rozumienie tekstów pisanych – uczeń może zdobyć max. 30 proc.,
  • znajomość środków językowych – uczeń może zdobyć max. 20 proc.,
  • praca pisemna – uczeń może zdobyć max. 20 proc.

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.