Od 17 lat uczy swoje dzieci w domu. "Możemy to robić wieczorami. I to jest w porządku"

Jest prawdziwą pełnoetatową mamą dziewięciorga dzieci. Wychowuje je, zajmuje się domem, samodzielnie przygotowuje posiłki. Poza tym zajmuje się codzienną edukacją swoich pociech. Ma duże doświadczenie, robi to od 17 lat. "Nauczyłam się elastyczności" - przyznaje.

Więcej tematów związanych z rodzicielstwem na stronie Gazeta.pl

Rodzice, którzy decydują się na domową edukację swoich dzieci, podejmują się bardzo trudnego zadania. Niektórzy są do tego jednak stworzeni tak jak Jamerrill Stewart, mama dziewięciorga dzieci z USA. Kobieta od siedemnastu lat zajmuje się edukacją swoich pociech, zdradza, jak wszystko organizuje. 

Ile dać na komunię?Ile dać na komunię 2022? Sprawdź, jaką kwotę wypada włożyć do koperty

Mama dziewięciorga dzieci uczy je w domu

Jamerrill Stewart jest aktywną użytkowniczką mediów społecznościowych, gdzie chętnie dzieli się z innymi rodzicami swoim doświadczeniem i zaskakującymi pomysłami. Pokazuje jak robi zakupy, w jaki sposób przygotowuje dzieciom zdrowe i sycące posiłki etc. Sporo uwagi na TikToku i Instagramie poświęca tematyce edukacji domowej - odpowiada na pytania internautów związane z tym zagadnieniem.

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Edukacja domowa - o której godzinie się zaczyna

Jamerrill na zamieszczonym na TikToku nagraniu opowiedziała o tym, kiedy jej dzieci zaczynają się uczyć:

To zależy od dnia. To nasz siedemnasty rok nauki w domu, więc nauczyłam się elastyczności

- zapewniła. 

Są dni, kiedy zaczynamy naukę mniej więcej o 10 rano

- powiedziała. 

Zdarzają się dni, w których nie zaczynamy przed godziną 13:00. lub 14.00, a nawet 15.00. Możemy się uczyć po południu, ale i wieczorem. I to jest w porządku

- wyjaśniła.

Dziecko nie potrafi założyć skarpetki.Malec próbował założyć skarpetkę. W końcu puściły mu nerwy

Jamerrill ma ważną radę dla innych rodziców

Mama dziewięciorga dzieci ma ważną radę dla innych rodziców, którzy także myślą o zajęciu się edukacją swoich dzieci:

Macie pełną swobodę w ustalaniu codziennych, rutynowych zajęć w domu tak, żeby najlepiej sprawdziły się w waszej rodzinie!

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: