Ile dać na komunię 2022? Taką kwotę wypada włożyć do koperty. "Dzisiaj być chrzestnym to aż strach"

Ile dać na komunię 2022? Wiele zaproszonych osób zastanawia się, jak dużo pieniędzy wypada włożyć do koperty. W tym roku gości, szczególnie rodziców chrzestnych, czekać może spory wydatek.

Interesujesz się życiem rodzinnym? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo 100 lat sukienek na komunię. Polskie gusta od 1915 roku

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie w życiu osób wierzących. Jest to sakrament, do którego dziecko przygotowuje się od początku nauki religii. Dla wielu osób wydarzenie to stanowi okazję do wyprawienia wielkiej imprezy rodzinnej. W związku z tym wypada zrobić dziecku prezent. Jak dużo na niego wydać i ile pieniędzy włożyć do koperty? To pytanie zadają sobie zaproszeni goście.

WinoTo miała być wyjątkowa pamiątka z komunii. Incydent przy ołtarzu zszokował wiernych

Ile dać na komunię 2022? "Najlepiej nie zostawać ojcem czy matką chrzestną"

W zeszłym tygodniu internet obiegł screen z rozmowy rodziców dziecka przystępującego do komunii z jego chrzestną. Wywołał on ogromną burzę na Facebooku. Internauci nie zostawili suchej nitki na roszczeniowych, ich zdaniem, osobach. 

Chrzestna zapłaci za sale, babcia za sukienkę, a "madka" policzy koperty, żyć nie umierać

- czytamy wypowiedź jednej użytkowniczki. Rodzice dziecka zapomnieli o tym, że obowiązkiem rodziców chrzestnych jest zadbanie o rozwój duchowy dziecka. Wysłali więc sms o takiej treści: "Teściowa wspominała, że masz odłożone pieniądze dla mojego dziecka. Za rok jest komunia. Zapłaciliśmy zaliczkę za salę 2 tys. zł, całość wyniesie jakieś 12 tys. Uzbierałaś już tyle?".

Internauci zgodnie twierdzą, że niektórzy rodzice przesadzają. Pojawiły się również głosy mówiące o tym, że "strach zostawać ojcem lub matką chrzestną". 

Nie stać ich, niech nie robią przyjęcia. A takiego dzieciaka już bym nigdy nie chciała widzieć. Roszczeniowi rodzice wychowali roszczeniowe dziecko

- stwierdziła polubowniczka jednego fanpage'a

Nie zdążyłeś złożyć wniosku o 500 plus? Nic straconego500 plus. Nie zdążyłeś złożyć wniosku? Podpowiadamy co należy zrobić

Ile dać na komunię 2022? Jak dużo pieniędzy należy włożyć do koperty?

Zamieszczony post wywołał burzę w internecie. Ludzie zaczęli dyskutować na temat tego, jaką kwotę mogliby przeznaczyć na prezent dla dziecka. Część z nich twierdzi, że na komunię należy wyłożyć od 500 do maksymalnie 2000 tysięcy złotych. Największe oczekiwania kierowane są w stosunku do rodziców chrzestnych. Ci, oprócz pieniędzy często dają również prezenty. Internauci zauważają, że niektórzy rodzice liczą na to, że chrzestni "zwrócą" za zorganizowanie imprezy. Tak było w przypadku autora powyższego SMS. 

Porąbało rodziców, jak ich nie stać, to robi się tak, aby wyrobić, a nie obciążać innych. Najlepiej, jakby gość płacił sobie sam
Po takim zawiadomieniu chrzestnej o jej ,,niby'' obowiązku, to nie poszłabym na tę komunię i niech się obrażają
Jakbym dostała takiego sms, nie dałabym złotówki i wcale bym nie poszła. Żaden to obowiązek

- czytamy w komentarzach. Kilkoro internautów przypomina, że w Pierwszej Komunii Świętej liczy się przede wszystkim aspekt duchowy, o którym wiele osób zapomina. 

Edziecko.pl jest dla Was i dla Was piszemy o życiu rodzinnym. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: