Bukieciki komunijne dla dziewczynek - gotowe patenty na uroczą kompozycję

Bukieciki komunijne dla dziewczynek - storczyki, lilie, goździki a może delikatne różyczki? Szukasz inspiracji na bukiecik komunijny dla dziewczynki? Sprawdź, jak wykonać bukiet samodzielnie i ile kosztuje kompozycja z kwiatów od florysty.

Pierwsza Komunia Święta. Co na temat bukieciki komunijnego mówi tradycja? 

Bukiecik komunijny dla dziewczynki kupuje lub przygotowuje własnoręcznie najbliższa osoba, czyli jedno z rodziców lub chrzestnych. W przypadku tej delikatnej ozdoby niezwykle ważne są proporcje, bukiecik dla dziewczynki nie powinien przypominać bukietu panny młodej. 

Jakie kwiaty do bukietu komunijnego - który gatunek wybrać? 

Jakie kwiaty do bukietu komunijnego będą najlepsze? Podobnie jak w przypadku wianka, kwiaty do bukieciku dla dziewczynki powinny być delikatne i wytrzymałe jednocześnie. Idealnie sprawdzą się na przykład stokrotki, małe różyczki, konwalie, storczyki, goździki lub lilie. Bardzo popularne są też margaretki i biała kaszka. Oprócz kwiatów potrzebne będą też zielone gałązki na przykład bukszpanu i satynowa tasiemka w jasnym kolorze. W przypadku bukietu w wersji boho lepszym rozwiązaniem będzie tradycyjna koronka. 

Zobacz wideo 100 lat sukienek na komunię. Polskie gusta od 1915 roku

Bukiecik komunijny - jak zrobić ten wyjątkowy dodatek? 

Jak zrobić bukiecik komunijny? Najważniejsze są oczywiście kwiaty, w przypadku gdy sami wykonujemy bukiecik komunijny, należy z samego rana zrobić zakupy na dedykowanej giełdzie lub zerwać świeże rośliny w przydomowym ogródku. Klasyczny bukiecik ma kształt ściśle wypełnionego okręgu z łodyżką zawiniętą tasiemką. To tradycyjna wersja, ale pomysły na bukiecik komunijny to morze możliwości. Efekt końcowy może prezentować się dowolnie, jak już wspomniano ważne jest, aby bukiet nie był zbyt duży. 

Zobacz też: Pierwsza komunia: wiersze. Piękne i wzruszające teksty

Bukiecik komunijny: pomysły. Inspiracje spod ręki florysty 

Kwiaciarnie i pracownie florystyczne mają swoje patenty na idealny bukiet. Poniżej kilka najlepszych propozycji, które pomogą Ci osiągnąć jak najlepszy rezultat. 

  • Delikatna kompozycja ze storczykiem w roli głównej
 
  • Duet róży i konwalii 
 
  • Pudrowany bukiecik z piwonią 
 
  • Goździki plus kaszka 
 

Zobacz też: Fryzury komunijne z wiankiem. Poznaj te najpiękniejsze i wybierz odpowiednią [ZDJĘCIA]

  • Urocza gipsówka 
 
  • Goździkowo-różana kulka 
 

Bukiecik komunijny - cena. Ile kosztuje gotowy bukiet?

Koszt gotowego bukietu uzależniony jest od rodzaju kwiatów oraz miejscowości. Odrobinę więcej może kosztować nas bukiecik zrobiony na ostatnią chwilę. Cena bukieciku komunijnego waha się w granicach od  50 do 150 zł. Najdroższe i najpiękniejsze są bukiety z naturalnych kwiatów. Dobrym pomysłem będzie przygotowanie dwóch wersji przez mamę i matkę chrzestną. Pierwszy z białych kwiatów do kościoła oraz drugi kolorowy do sesji zdjęciowej na przyjęciu. 

Zobacz też: Prezent na komunię dla chłopca 2022. Co warto podarować dziecku? Ile pieniędzy przeznaczyć na upominek?

Więcej o: