Dlaczego księżna Kate ubiera Charlotte na niebiesko? Psycholog wyjaśnia, co się za tym kryje

Księżniczka Charlotte 2 maja obchodziła siódme urodziny. Na zdjęciach, które pojawiły się z tej okazji na oficjalnym Instagramie pary książęcej, ubrana była w niebieski sweterek. Brytyjskie media zwróciły uwagę, że nie jest to pierwszy raz, gdy księżniczka nosi ubrania w tym kolorze. Psycholog środowiskowy wyjaśnia, co może się za tym kryć.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Okazuje się, że księżniczka Charlotte również na zdjęciach z szóstych, piątych, czwartych i trzecich urodzin była ubrana na niebiesko. Być może nie kryje się za tym nic nadzwyczajnego i po prostu księżna Kate bardzo lubi ten kolor. Brytyjski serwis Daily Mail cytuje jednak psychologa środowiskowego Lee Chambersa, który zajmuje się między innymi analizowaniem psychologicznych aspektów koloru. Specjalista uważa, że księżna chce w ten sposób zwrócić uwagę na pewien problem.

 

Jego zdaniem ubieranie Charlotte na niebiesko ma pokazać "otwartość na stereotypy dotyczące płci", a także reprezentować spokój, łagodność oraz zaufanie w stabilną przyszłość". Chambers uważa ponadto, że taki dobór kolorów świadczy o tym, że Charlotte jest "nowoczesną księżniczką, która wyrośnie w bardziej dynamicznym świecie". Ekspert zgodził się, że dziewczynka rzeczywiście często pokazuje się w niebieskich strojach.

 

Lee Chambers podkreśla, że niebieski to kolor, który jest bardzo obecny w naturze. Łączy się z poczuciem uczciwości oraz zaufania, które są kluczowe u członków rodziny królewskiej.

Księżniczka Charlotte to córka księcia Williama i księżnej Kate. Przyszła na świat 2 maja 2015 roku i jest ich drugim dzieckiem. Jest czwarta w kolejce do brytyjskiego tronu. Przed nią są jej dziadek książę Karol, ojciec książę William, a także starszy brat George.

Nianie rodziny królewskiej zdradziły jak jest w pałacuDzieci z rodziny królewskiej nie są pod prawną opieką swoich rodziców. Czy to było powodem decyzji Meghan i Harry'ego?

Zobacz wideo Jak to jest być Kate i Williamem? Wcale nie tak prosto, jak może się wydawać
Więcej o: