Zdjęcia komunijne z rodzicami i nie tylko - abc udanej fotografii. Jak samodzielnie zrobić najlepsze zdjęcia?

Zdjęcia komunijne z rodzicami to miła pamiątka, która po latach przywoła wspomnienia nie tylko o ważnej uroczystości, ale przede wszystkim wspólnych chwilach w gronie najbliższych. Jak pozować do zdjęć, aby otrzymać najlepsze ujęcie?

Sesja zdjęciowa komunijna - tradycyjna pamiątka 

Dzieci, które przystępują do Pierwszej Komunii Świętej, często otrzymują kompaktowe prezenty na przykład: zawieszkę oraz złoty łańcuszek, dodatkiem do tradycyjnego albumu jest sesja zdjęciowa komunijna. Ukwiecony maj sprzyja profesjonalnym sesjom plenerowym, ale fantastyczne zdjęcia można wykonać też telefonem. Jak pozować do pamiątkowej fotografii? Sprawdź nasz mini przewodnik po udanej sesji foto. 

Profesjonalna sesja zdjęciowa komunijna: ile kosztuje i co otrzymamy w zamian? 

Usługa zawodowego fotografa to wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych, ale na dedykowanych grupach w ramach social mediów można znaleźć też ogłoszenia za znacznie skromniejszą stawkę proponowaną przez fotografów amatorów. Znamy już wstępną odpowiedź na pytanie: ile kosztuje profesjonalna sesja zdjęciowa komunijna, czas sprawdzić, co jest wliczone w cenę: 

  • zdjęcia komunijne w kościele, 
  • zdjęcia komunijne w plenerze,
  • oraz dodatkowe bonusy takie jak pudełko na pamiątki komunijne, ramki lub album foto 

Znamy już orientacyjne stawki, niestety często otrzymany materiał odbiega od naszych wyobrażeń. Co zrobić, aby zdjęcia były po prostu ładne? Poniżej znajdziesz kilka konkretnych odpowiedzi na pytania: 

 Zdjęcia komunijne z rodzicami - jak zrobić? Oczekiwany efekt

Część rodziców nie wyobraża sobie komunii bez profesjonalnej sesji osadzonej w ściśle określonych ramach, ale często okazuje się, że najlepsze ujęcia to zdjęcie z zaskoczenia lub w robione w luźnej atmosferze. Oprócz profesjonalnej usługi warto poprosić kilku zaproszonych gości o zrobienie zdjęć. 

Zdjęcia komunijne - jak pozować i kiedy jest odpowiedni moment? 

Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek na temat tego jak pozować w świątyni oraz w plenerze. 

Zdjęcia komunijne w kościele - I część sesji 

Podobnie jak w przypadku ślubu to bardzo trudny etap, msza święta to początek celebracji i na twarzach zebranych często można zaobserwować stres oraz zmęczenie. Nie pomaga też sztuczne i słabe światło, dlatego zamiast dużej ilości ujęć w środku, lepszym rozwiązaniem będzie mini sesja po mszy przed budynkiem. Klasyczne figury, naturalna cegła oraz kolorowe rabaty to piękne okoliczności. 

Zdjęcia komunijne w plenerze - II część sesji

Tutaj ponownie liczy się tło oraz odpowiedni moment, na zdjęcia warto zaprosić wszystkich na początku. Kilka grupowych ujęć pozwoli zgromadzić gości w jednym miejscu, co później może okazać się niemożliwe. Częstym błędem są też pozowane fotki z każdym z zaproszonych, ten zwyczaj zajmuje niezwykle dużą ilość czasu i pod koniec mali modele mogą się po prostu zbuntować. Zdecydowanie wystarczą pamiątkowe zdjęcia z rodzicami i chrzestnymi. Podobnie jak w przypadku dużej gali nie robimy też zdjęć podczas jedzenia. 

Zobacz wideo 100 lat sukienek na komunię. Polskie gusta od 1915 roku

Zdjęcia komunijne: jak pozować? Co sprawi, że wyjdziemy ładnie na zdjęciu? 

  • Niebieski lub jasny strój podkreśli urodę.
  • Spojrzenie w obiektyw tuż przed naciśnięciem na spust migawki sprawia, że nie zobaczymy efektu znudzonej twarzy. 
  • Proste plecy oraz wysoko uniesiona szyja z brodą pochyloną lekko do dołu stworzą ładną linię ciała. 
  • Wysoki obcas plus lekko wysunięta noga do przodu, dodadzą nam kilka centymetrów wzrostu i odejmą zbędne kilogramy. 
  • Długie włosy ułożone po jednej stronie sprawią, że fryzura będzie wyglądała na elegancką i unikniemy efektu potarganych włosów. 
  • Miłośnicy wielu ujęć powinni włączyć tryb sportowy lub własnoręcznie wykonać kilka selfie. 

Pudełko na pamiątki komunijne - jak zrobić? 

Otrzymane prezenty warto zgromadzić w jednym miejscu, część z nich przyda się w formie rekwizytów do zdjęć. Na przykład bukiet kwiatów, czy Pismo Święte. Pudełko na pamiątki komunijne  w formie białego kosza z wikliny z zamykanym wiekiem to prawdziwy strzał w dziesiątkę, który można później wykorzystać w domu lub w ogrodzie. Sprawdzi się też zwykła, drewniana skrzynka pomalowana na biało lub płócienny worek. 

Zobacz też: Pierwsza komunia dla dorosłych. Czym się charakteryzuje i jak się przygotować?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.