Retro imię dla chłopca jest uwielbiane przez polskie gwiazdy. Radosław Majdan wybrał je dla syna

Choć imię Henryk do niedawna miało status retro, ma szansę ponownie zdobyć popularność m.in. za sprawą rosnącego zainteresowania wśród polskich gwiazd show-biznesu. Jakich cech możemy spodziewać się u naszego dziecka, jeżeli zdecydujemy się nadać mu to imię?

Do niedawna niektóre imiona uznawane były za niemodne i starodawne. To się jednak powoli zmienia, również za sprawą mody na określone imiona, które gwiazdy polskiego show-biznesu nadają swoim dzieciom. Właśnie tak jest z imieniem Henryk, które pnie się w rankingu popularności.

Zobacz wideo Czego się wystrzegać, wybierając imię dla dziecka?

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Tak nazywa się synek Małgorzaty Rozenek-Majdan. Pochodzenie i znaczenie imienia Henryk

Imię Henryk wywodzi się z języka starogermańskiego. Pochodzi od słów heim (dom) oraz richi (bogaty, potężny). Imię Henryk oznacza m.in. właściciel bogatego domu lub władca bogatego kraju. W Polsce imię to było notowane już w XII w. w formie Heinricus. Dziś tym imieniem posługuje się 255 087 Polaków (w 2001 r. - 395 791).

Jaki jest mężczyzna o imieniu Henryk?

Henryk uchodzi za osobę o dość trudnym charakterze. Mimo to jest powszechnie lubiany. Jego charakter pełen jest kontrastów. Z jednej strony jest nieśmiały, z drugiej - ma temperament choleryka, który od najmłodszych lat wie, czego chce i do tego dąży.

Henryk jest także mężczyzną upartym, energicznym i pracowitym. Aby w pełni realizować swój potencjał, potrzebne są mu kontakty i współpraca z ludźmi. Ma otwartą naturę, jest postrzegany jako sympatyczny. Bywa jednak nieprzewidywalny - nigdy nie wiadomo, kiedy wybuchnie. Lubi przejmować inicjatywę i ma nosa do interesów. Nie przejmuje się niepowodzeniami, niechętnie przyznaje się do własnych błędów.

Znani Polacy noszący imię Henryk

  • Henryk Sienkiewicz - pisarz, laureat literackiej nagrody Nobla;
  • Henryk Talar - aktor filmowy i teatralny, dyrektor teatralny, prezenter telewizyjny;
  • Henryk Machalica - aktor filmowy i teatralny;
  • Henryk Wujec - polski fizyk, polityk i działacz społeczny.

Źródła: ksiegaimion.com

Edziecko.pl jest dla Was i dla Was piszemy o życiu rodzinnym. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: