Prosiła o imię po matce na bierzmowanie. Ksiądz się oburzył. "To imię dla grzesznicy"

Bierzmowanie podobnie jak chrzest i komunia przynosi sporo kontrowersji. Zdarza się, że księża nie zgadzają się na imione, które bierzmowani chcą przyjąć podczas uroczystości. Pewna kobieta opowiada swoją historię z bierzmowania. - Ksiądz dostał piany i powiedział, że to nie imię świętej, ale grzesznicy - tłumaczy.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Choć kościół katolicki przeżywa prawdziwy kryzys, to nie brakuje osób, które wciąż przystępują do sakramentów świętych takich jak np. bierzmowanie. To szczególny moment dla każdego katolika. Zgodnie z tradycją chrześcijańską bierzmowanie uważane jest za drugi po chrzcie sakrament inicjacji chrześcijańskiej. Jego celem jest umocnienie wiary i jeszcze silniejsze związanie się z Kościołem. Bierzmowanie jest udzielane kandydatom w wieku pomiędzy 14., a 18. rokiem życia. 

Każdy z bierzmowanych powinien przygotować imię, które zostanie nadane mu w dniu przyjęcia sakramentu. Tradycja nadawania nowych imion w trakcie przystępowania do sakramentu, została zaczerpnięta z Nowego Testamentu, który opisuje dzieje Jezusa i zawiera wzmianki o nadawaniu przez niego nowych imion osobom stającym się jego uczniami. Imiona do bierzmowania nie są dowolne - należy brać pod uwagę, że bierzmowanie to sakrament katolicki więc imiona na bierzmowanie powinny być imionami świętych wyświęconych przez Kościół. 

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Wybrała specjalne imię na bierzmowanie. "Ksiądz dostał piany i powiedział, że to nie imię świętej, ale grzesznicy"

Ostatnio pisaliśmy artykuł o pewnej nastolatce, której ksiądz odmówił przyjęcia imienia ze względu na to, że jest ono prześmiewcze i pochodzi z języka niemieckiego. Pod artykułem pojawiło się sporo komentarzy. Jedna z internautek podzieliła się własną historią. Choć wydarzenie miało miejsce kilka lat temu, to sytuacja bawi ją do dziś. Kobieta wybrała dość popularne imię na bierzmowanie:

Wybrałam sobie imię Ewa, na cześć mojej mamusi. Ksiądz dostał piany i powiedział, że to nie imię świętej, ale grzesznicy.

Imiona na bierzmowanie - jak wybrać imię, które będzie odpowiednie?Imiona na bierzmowanie - które będzie odpowiednie? Imiona damskie i męskie

Okazuje się, że nie miał on jednak już pola do popisu, aby żądać zmiany imienia przez dziewczynę. 

To było przed wejściem biskupa więc nic nie mógł już zrobić. Teraz jestem Ewa Grzesznica. To było dość dawno, jeszcze przed tym, jak porzuciłam całkowicie jakiekolwiek kontakty realne, intelektualne i duchowe z kościołem. Ta sytuacja bawi mnie do dziś

- dodała kobieta. 

Nagranie z warszawskiego kościoła robi furorę. Piękny gest księdza wobec Ukraińców"Wybrała imię na bierzmowanie. Ksiądz odmówił jej, bo brzmi prześmiewczo"

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: