Jej dziecko miało 20 proc. szans na przeżycie. Codziennie owijano je folią

30 grudnia w Wielkiej Brytanii urodziła się maleńka Hannah. Dziewczynka ważyła zaledwie 311 gramów, a lekarze dawali jej jedynie 20 procent szans na przeżycie. Mama noworodka przyznała, że tuż po porodzie spadła na nią lawina hejtu. Niektórzy anonimowi internauci twierdzili, że dziecko nie wygląda nawet jak człowiek i na pewno nie uda jej się opuścić szpitala.

Więcej historii rodziców znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Jak podaje Daily Mail, Hannah w momencie urodzenia ważyła zaledwie 11 uncji, co jest odpowiednikiem około 311 gramów. Jej mama Ellie Paton miała w chwili porodu zaledwie 17 lat. Dziecko urodziło się przez cesarskie cięcie w szpitalu w Glasgow i zyskało miano najmniejszego noworodka, który przeżył w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich 20 lat.

Tuż po urodzeniu lekarze zdecydowali, że dziewczynkę należy owinąć folią bąbelkową, aby utrzymać ciepło. Użycie koca było niemożliwe, gdyż jego waga była zbyt duża w stosunku do wagi dziecka. 

MaturaCKE zdradziło, ile lat ma najstarszy maturzysta. Urodził się za czasów Bieruta

Mama Hannah stała się ofiarą hejtu

Świeżo upieczona mama przyznała, że tuz po urodzeniu dziewczynki postanowiła podzielić się swoją historią na forum dla młodych rodziców. Niestety, jej wpis spotkał się z lawiną nieprzychylnych komentarzy. - Byłam przerażona. Niektórzy pisali, że moje dziecko na pewno nie przeżyje. (...) Takich paskudnych rzeczy było więcej. Przeczytałam też, że Hannah nie wygląda jak człowiek - relacjonowała Ellie.

Kobieta szybko zdecydowała się na usunięcie swojego wpisu.  

"Moja córeczka to cud"

Mama Hannah relacjonowała, że wraz z partnerem spodziewali się, że ich dziecko może być wcześniakiem, gdyż ciąża była zagrożona. Nie spodziewali się jednak, ze rozwiązanie przyjdzie tak szybko. - Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Moja córeczka to cud i najlepsza rzecz, jaka kiedykolwiek nam się przytrafiła - powiedziała Ellie.

Kobieta podziękowała także całemu personelowi medycznemu w Queen Elizabeth Hospital, mówiąc, że był "absolutnie genialny".

Babcie nie chcą być opiekunkami?Babcie nie chcą być opiekunkami? "Wolą z telefonem posiedzieć, niż wnuki bawić"

Więcej o: