Kiedy koniec roku szkolnego 2022? Dla niektórych lada dzień. Inni mogą liczyć na dłuższą majówkę

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się za niecałe dwa miesiące, czyli 24 czerwca 2022 roku. Jednak niektórzy uczniowie swoje świadectwa szkole odbiorą za kilka dni i oficjalnie pożegnają się ze szkolnymi ławami. W mury swoich alma mater powrócą jedynie na egzaminy.

Koniec roku szkolnego 2022 przypadnie w piątek 24 czerwca. Trzeba jednak pamiętać, że nie dla wszystkich koniec roku szkolnego ma miejsce w czerwcu. Wyjątkiem są tegoroczni absolwenci najwyższych klas szkół ponadpodstawowych. Dla nich koniec roku przypada już pod koniec kwietnia.

Zobacz wideo Cleo była słaba z fizyki. Znalazła sposób, jak podciągnąć sobie ocenę. Nietypowy

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Którego jest koniec roku szkolnego 2022?

Zgodnie z przepisami zatem rok szkolny 2021/2022 skończy się w piątek 24 czerwca 2021, czyli w przedostatni tydzień i ostatni piątek czerwca. Ostatnim dniem nauki w polskich szkołach będzie zatem czwartek 23 czerwca, ale w praktyce wiadomo, że jest to już okres nieco luźniejszy z uwagi na to, że oceny są już wystawione. Ostatni tydzień czerwca to zwykle czas na szkolne wycieczki, zielone szkoły i dość luźne zajęcia z wychowawcą. Nikt o nauce już wtedy nie myśli.

Ile jeszcze dni nauki w szkole czeka uczniów? Nie licząc dzisiejszego dnia (poniedziałek 27.04.2022), do zakończenia roku szkolnego zostało jeszcze tylko osiem tygodni, czyli 57 dni (bez weekendów to 47 dni).

Koniec roku maturzystów 2022

Koniec roku szkolnego dla maturzystów co roku wypada nieco wcześniej niż dla pozostałych uczniów. Ze szkolnymi murami pożegnają się już 29 kwietnia, a swój maturalny maraton rozpoczną zaraz po majówce, czyli 4 maja.

Z egzaminów maturalnych cieszą się przede wszystkim uczniowie młodszych klas szkół średnich, ponieważ większość dyrektorów skorzystała z możliwości jaką daje prawo oświatowe i wydała zarządzenie o tzw. dniach dyrektorskich, czyli dni wolnych od zajęć w terminie 4-6 maja. To oznacza, że uczniowie, którzy w tym roku nie podchodzą do egzaminu dojrzałości, mogą cieszyć się naprawdę długą majówką.

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: