Pijana dwunastolatka na placu zabaw. Rodzice nie interweniowali, do akcji wkroczyły dzieci

Na jednym z elbląskich placów zabaw doszło do niecodziennej interwencji Straży Miejskiej. Nikt z obecnych tam dorosłych nie zainteresował się pijaną dziewczynką. "Czym podyktowany był brak reakcji ze strony dorosłych?" - pytają służby.

Więcej tematów związanych z rodzicielstwem na stronie Gazeta.pl

O całej sytuacji, która miała miejsce w ubiegły piątek, 15 kwietnia, Straż Miejska poinformowała dopiero 21 kwietnia, publikując na swojej stronie obszerną informację oraz udostępniając ją na swoim profilu na Facebooku.

Dziewczynka zachowywała się "dziwnie"

Na placu zabaw Dolinka w Elblągu mimo niesprzyjającej aury bawiło się wówczas sporo dzieci. Jedne pod czujnym okiem rodziców, inne samodzielnie. Przebywała tam też grupka nastolatków, a wśród nich "dziwnie" zachowująca się dziewczynka. Całą sytuację opisano na stronie Straży Miejskiej w Elblągu:

Dziewczynka nie była w stanie utrzymać równowagi, a towarzyszące jej osoby (dzieci) naśmiewały się z niej i próbowały wymusić pewne niebezpieczne zachowania, np. próbowały dziewczynkę spuścić ze ślizgawki głową skierowaną do dołu.

Nikt z dorosłych nie zareagował, cała sytuacja zaniepokoiła dwoje bawiących się na placu zabaw dzieci (kuzynostwo, chłopiec 11 lat i dziewczynka 13 lat), które zadzwoniły do swojej mamy i o wszystkim jej opowiedziały. Ta z kolei poinformowała o tym, co się dzieje Straż Miejską.

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Dzieci bały się, że nie zostaną potraktowane poważnie

Dziewczynka i chłopiec, którzy postanowili zainterweniować znali co prawda numer alarmowy, ale obawiali się, że ich zgłoszenie nie zostanie potraktowane przez służby poważnie.

Nastolatka, jak się okazało 12-latka była w stanie upojenia alkoholowego, została przekazana rodzicom. Dzięki czujnej reakcji kuzynostwa na szczęście tym razem nie doszło do tragedii

- poinformowano na stronie Straży Miejskiej.

Czym podyktowany był brak reakcji ze strony dorosłych? Czy dziecko może zachować się odpowiedzialniej od dorosłego? Czy w naszym społeczeństwie istnieje przyzwolenie na spożywanie alkoholu przez dzieci?

- zastanawiają się służby.

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: