Agnieszka Włodarczyk zdradza: "W ostatnich dniach jest inaczej, trochę trudniej". Kolejny krok w rozwoju synka?

Agnieszka Włodarczyk w lipcu urodziła pierwsze dziecko. Teraz zdradza, że ynkowi powoli wychodzą ząbki. Okazuje się, że niesie to za sobą szereg problemów. - Milan nie chce być w kojcu dłużej, niż 10 minut, cały czas chce uskuteczniać wędrówki po domu i przy okazji zagląda w każdy kąt - tłumaczy aktorka.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo Ząbkowanie - jak pomóc dziecku i nie zwariować? Sprawdzone sposoby

Agnieszka Włodarczyk o problemie z Milanem: "Nie chce być w kojcu dłużej, niż 10 minut"

Agnieszka Włodarczyk to mama małego Milana. Aktorka chętnie zabiera głos w mediach społecznościowych, gdzie porusza kwestie macierzyńskie. Tym razem dodała szczery wpis o ząbkowaniu. Przyznała, że Milanowi towarzyszą pewne dolegliwości:

Naszemu synkowi wyszły kolejne 4 zęby na górze. Pewnie dlatego miał osłabiony organizm i złapał przeziębienie. W ostatnich dniach dni jest inaczej, trochę trudniej. Milan nie chce być w kojcu dłużej, niż 10 minut, cały czas chce uskuteczniać wędrówki po domu i przy okazji zagląda w każdy kąt.

Włodarczyk dodała, że jej synek jest bardzo energiczny, dlatego muszą zadbać o przestrzeń w domu. -Jest mega aktywny, bierze wszystko do buzi. Muszę zrobić w domu lekkie "przemeblowanie", pochować wszystkie niebezpieczne rzeczy, detergenty, małe przedmioty, a także zabezpieczyć kontakty i zainstalować bramki na schodach. - dodała.

 

Na koniec podkreśliła, że mimo problemów wychowawczych, jest w pełni świadoma, że bycie matką to najwspanialsza rola na świecie. 

Milan jest coraz bardziej absorbujący, jednocześnie coraz bardziej kontaktowy. Uwielbia przytulać się do nas tak bardzo jak nigdy dotąd. To urocze! I mimo tego, że jest trudniej, nie jesteś w stanie nawet porządnie się na to zezłościć, bo jego uśmiech rekompensuje ci wszystko

- zapewniła Włodarczyk. 

Ząbkowanie powoduje liczne zaburzenia. Niektórzy rodzice uważają, że bursztynowy naszyjnik uśmierza ból

Ząbkowanie jest nierozłącznym elementem rozwoju dziecka. Towarzyszące mu objawy powodują liczne zaburzenia. W zachowaniu dziecka można zaobserwować liczne zmiany takie jak: płaczliwość, rozdrażnienie, spadek apetytu i odmawianie posiłków stałych, problemy ze snem, zmiana wzorca snu i karmienia czy wkładanie rączek i innych przedmiotów do ust.

Niektórzy kupują dzieciom bransoletki i naszyjniki z bursztynu, które według dawnych ludowych wierzeń, mają zapobiegać bólowi i dać ulgę. Producenci bursztynowych koralików piszą, że kwas bursztynowy wchłania się przez skórę dziecka, trafia do krwiobiegu i przynosi ukojenie ząbkującemu maluszkowi. Ponadto bałtycki bursztyn ma działanie uśmierzające ból i działa zdecydowanie lepiej od gryzaków. Specjaliści nie do końca zgadzają się z tą metodą. Przestrzegają przed ich używaniem, ponieważ koraliki na ząbkowanie mogą skutkować zadławieniem. Odradzą ją m.in. Ola Dufour, mama, która jest immunologiem.

Magiczne bursztyny na ząbkowanie? Takie naszyjniki z bursztynów mają jeden potwierdzony efekt - dzieci się nimi dusiły. Tak, umierały

- napisała na Instagramie.

"Taka biżuteria naraża dzieci"

Z kolei Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) wydała komunikat, który ostrzega przed praktykowaniem tej kontrowersyjnej metody, po tym jak 18-miesięczne dziecko zmarło przez uduszenie podczas drzemki w bursztynowym naszyjniku. Inny przypadek to 7-miesięczny chłopiec, pozostający pod nadzorem rodzicielskim, zakrztusił się koralikami pomagającej w ząbkowaniu bransoletki. Maluch w porę trafił do szpitala i przeżył.

Wiemy, że tego rodzaju wyroby jubilerskie stały się coraz bardziej popularne wśród rodziców i opiekunów, którzy chcą zapewnić dzieciom ulgę w bólu i stymulować je sensorycznie. Jesteśmy zaniepokojeni ryzykiem, które zaobserwowaliśmy w przypadku używania tych produktów i chcemy, aby rodzice byli świadomi, że taka biżuteria naraża dzieci, zwłaszcza te o szczególnych potrzebach, na ryzyko poważnych obrażeń i śmierci

- powiedział Scott Gottlieb, komisarz Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Więcej o:
Copyright © Agora SA