Bon turystyczny 2022 to jak drugie 500 plus. Rodzice muszą jednak pilnować terminów

- Dzięki pieniądzom z bonu turystycznego pojechaliśmy z dzieciakami do spa, normalnie nie byłoby nas na to stać, ale dodatkowe 1000 złotych w budżecie i postanowiliśmy zaszaleć - opowiada jedna z mam, czytelniczka serwisu edziecko.pl. - Bon turystyczny to jak drugie 500 plus - dodaje druga. Przypominamy, można jeszcze skorzystać z bonu turystycznego 2022, ale trzeba pilnować kluczowych terminów.

Bon turystyczny 2022. Założenia

Głównym celem programu jest poprawa jakości życia, zwiększenie poziomu aktywności turystycznej społeczeństwa, zmiana preferencji spędzania czasu wolnego przez społeczeństwo.

Polski Bon Turystyczny stanowi realne wsparcie dla polskich rodzin w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią Covid-19.

- wyjaśnia serwis gov.pl

Bon turystyczny przysługuje już od sierpnia 2020 roku. Wielu rodziców skorzystało już z rządowej pomocy. Ci, którzy do tej pory nie mieli okazji wyjechać z dziećmi na wakacje i pokryć część wydatków z bonu turystycznego 2022, mają jeszcze szansę. Ale należy pilnować kluczowych dat.

Bon turystyczny 2022. Termin mija za kilka miesięcy

Zbliżają się wakacje, więc rodziców z pewnością ucieszy fakt, że bon turystyczny został wydłużony aż do końca września 2022 roku. Jeśli nie zdążyliście wykorzystać jeszcze bonu turystycznego 2022, śmiało możecie to zrobić.

Trzeba jednak pamiętać, że to jednorazowe świadczenie. Jeśli wykorzystaliśmy pieniądze w 2020 czy 2021 roku, w 2022 nie przysługuje nam kolejny bon.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny 2022. Zasady świadczenia

Przypomnijmy, bon turystyczny ma wartość 500 zł i przysługuje na każde dziecko, na które rodzice pobierają świadczenie 500 plus. Bon dostajemy w  formie kodu, który podajemy podczas płatności w danym obiekcie.

Za pomocą bonu możesz płacić m.in. za pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, turnusie rehabilitacyjnym, obozie harcerskim, sportowym czy rekreacyjnym na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze

- przypomina serwis gov.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.