Ponad 100 uczniów jednej szkoły choruje na raka mózgu. Powód może być 20 km dalej

U absolwentów jednego z amerykańskich liceów zdiagnozowano rzadki przypadek guza mózgu. "Nie spocznę, dopóki nie znajdę odpowiedzi" - zapowiedział jeden z chorych, który odkrył i nagłośnił całą sprawę.

Więcej tematów związanych ze zdrowiem na stronie Gazeta.pl

Sprawa dotyczy Colonia High School w Woodbridge w New Jersey. 22 lata temu u Ala Lupiano, jednego z absolwentów tej szkoły, zdiagnozowano rzadkiego guza mózgu. W 2021 roku okazało się, że ma go też jego żona. Gdy podobną diagnozę usłyszała siostra mężczyzny, ten postanowił przeprowadzić prywatne śledztwo.

Magdalena Stępień z synkiemMagda Stępień samotnie spędza święta z synem w szpitalu. "Walczy z okropną chorobą"

Tajemniczy nowotwór u absolwentów liceum

Mężczyzna szybko ustalił, że u mieszkańców jego miasta zdiagnozowano kilka podobnych przypadków guza mózgu. Wszyscy chorzy byli absolwentami Colonia High School. Al opisał tę sytuację na Facebooku, dzięki czemu w ciągu trzech tygodni dotarł w sumie do 103 potwierdzonych przypadków nowotworu. Łatwo było ustalić, że większość z tych osób uczyła się we wspomnianej szkole w latach 1975-2000. 

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

Sprawa nabrała rozgłosu

Wszystkim zainteresowały się lokalne media i władze, lekarze próbują wyjaśnić sprawę. Jak napisał na Facebooku Al, 20 km od liceum znajdowała się fabryka uranu. Zamknięto ją w 1967 roku, część skażonej gleby została usunięta, po czym dokładnie zbudowano liceum. Al Lupiano robi wszystko, żeby sprawa nie ucichła i nie została zatuszowana.

Potrzebujemy działania! Potrzebujemy dochodzenia! Potrzebujemy odpowiedzi!

- napisał na Facebooku.

Trzy tygodnie temu na łożu śmierci złożyłem ukochanej siostrze obietnicę – odkryję prawdę! Nie spocznę, dopóki nie znajdę odpowiedzi!

- zapewnił w swoim poście.

Szokujące ogłoszenie. Szukają niani za 6zł. Zakaz korzystania z telefonu, a w domu kamery. 'Hejt jest nam obojętny'Szokujące ogłoszenie o pracę. Chcą zatrudnić nianię za 6zł. W domu będą kamery

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: