Niemowlę porzucone w oknie życia w Radomiu. Nadano mu imię pochodzące z Biblii

W oknie życia w Radomiu Siostry Matki Bożej Miłosierdzia znalazły niemowlę. Zakonnice nadały mu imię, które nawiązuje do Biblii. Zgodnie z procedurami chłopiec został przewieziony do szpitala. To czwarte dziecko, które znalazło schronienie w radomskim Oknie Życia.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo Otworzyła okno życia dla zwierząt. "Ludzie są wygodni"

Noworodek w oknie życia w Radomiu. Siostry zakonne nadały mu imię

Jak informuje portal diecezji radomskiej, w Wielki Piątek około godziny 23 w oknie życia przy budynku zakonnym, znajdującym się przy ul. Struga 31 w Radomiu, Siostry Matki Bożej Miłosierdzia usłyszały alarm. Znaleziono tam nowo narodzonego chłopca. Zgodnie z procedurą wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła noworodka do szpitala na badania. Siostry zakonne nadały chłopcu imię Jan. To już czwarte dziecko pozostawione w oknie życia w Radomiu.

Po urodzeniu Artema okazało się, że 80 proc. powierzchni jego ciała zajmują znamionaLekarze nie dawali mu dużych szans na przeżycie. Jak wygląda dziś chłopiec-panda?

Znaczenie imienia Jan

Jan jest imieniem pochodzenia hebrajskiego. Tłumaczone jest jako "Bóg jest łaskawy", może zatem oznaczać osobę cieszącą się łaską Boską. Nawiązuje do Biblii i postaci Jana Chrzciciela. W Polsce znane jest ono od wczesnego średniowiecza i wciąż należy do najpopularniejszych imion męskich. Według astrologów osoby noszące imię Jan znają swoją wartość, są wierne własnym zasadom, nie pociąga ich sława czy kariera. Janowie są konserwatywni, rodzinni, nie podążają za modami.

NiemowlęImiona dla dzieci o wyjątkowym znaczeniu. Wśród nich jest "Pełna wdzięku"

Okno życia powstało z inicjatywy sióstr Nazaretanek

Pierwsze okno życia w Polsce powstało 19 marca 2006 u sióstr Nazaretanek w Krakowie. Od tego czasu w kolejnych miastach zaczęły powstawać podobne punkty. Jak czytamy na stronie Caritas Polska, w tego typu miejscach można anonimowo zostawić nowo narodzone dzieci. Zdarza się jednak, że rodzice pozostawiają tam kilkumiesięczne niemowlęta, a w częstochowskiej placówce znaleziono nawet dwulatkę. Należy zaznaczyć, że są to miejsca ogrzewane i w pełni bezpieczne. Zaraz po zamknięciu okna uaktywnia się dzwonek, który informuje siostry o pojawieniu się w nich niemowlęcia. Okna życia są zwykle umiejscowione przy budynkach zgromadzeń zakonnych lub domach samotnej matki.

Noworodek (zdjęcie ilustracyjne)Okno życia: historia, lokalizacja, adopcja dziecka z okna życia

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: