Cristiano Ronaldo miał anielskie dziecko. Z myślą o takich rodzicach powstał symbol fioletowego motylka

Fioletowy motyl przy łóżeczku noworodka w szpitalu może być dla innych pacjentów zagadkowym symbolem. Stworzono go z myślą o rodzicach, którzy doświadczyli takiej straty, jak Cristiano Ronaldo i Georgina Rodriguez.

W poniedziałek 18 kwietnia Cristiano Ronaldo i Georgina Rodriguez podzielili się ze światem smutną wiadomością. Opublikowali w mediach społecznościowych poruszający wpis, w którym oznajmili, że stracili dziecko. Para z niecierpliwością oczekiwała na narodziny bliźniąt, ale podczas porodu doszło do tragedii.

Fioletowy motyl - co oznacza tajemniczy symbol?

Więcej artykułów dotyczących bieżących wydarzeń w Polsce i na świecie przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

GIS wydał nowe wytyczne dla przedszkoli. Nie ma już limitu 25 dzieci w grupie (zdjęcie ilustracyjne)W tych krajach wychowywanie dzieci jest najdroższe. Rodzice dużo wydają na korepetycje

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Okazało się, że synek piłkarza zmarł w szpitalu, a na świat przyszła jedynie córeczka. 

Z największym smutkiem musimy poinformować, że nasz mały chłopiec odszedł. To największy ból, jaki mogą poczuć rodzice. Tylko narodziny naszej córki dają nam siłę, by żyć w tym momencie z nadzieją i radością. Chcielibyśmy podziękować doktorom i pielęgniarkom za ich profesjonalną opiekę i wsparcie. Jesteśmy zdewastowani tą stratą i uprzejmie prosimy o prywatność w tym trudnym czasie. Nasz aniołku, zawsze będziemy cię kochać

- napisał Cristiano Ronaldo w swoim oświadczeniu.

Z myślą o rodzicach, którzy doświadczyli podobnej tragedii powstał symbol fioletowego motylka. Naklejki z tym znakiem są naklejana na łóżeczkach szpitalnych dzieci, które straciły rodzeństwo z ciąży mnogiej. To informacja dla innych pacjentów, by wykazali się taktem, empatią i nie zadawali rodzicom przykrych, niewygodnych pytań.

Symbol fioletowego motylka powstał w Wielkiej Brytanii, kiedy młode małżeństwo straciło jedną z córeczek po zaledwie trzech godzinach jej życia. Młodą mamę spotkała wówczas przykra uwaga z ust innej pacjentki. Kobieta powiedziała wówczas, że może się cieszyć, gdyż pozostało jej tylko jedno dziecko do wykarmienia. Komentarz zranił mamę. Chcąc zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości postanowiła wprowadzić specjalne oznaczenia naklejane na łóżeczkach dzieci, które urodziły się z ciąży mnogiej, ale nie wszystkie przeżyły. Takim symbolem stał się fioletowy motyl, który kojarzy się z ulotnością. Uznała, że fiolet to kolor pasujący zarówno do chłopca, jak i dziewczynki. Początkowo fioletowe motylki były stosowane tylko w jednej placówce, ale z czasem rozpowszechniły się także w innych brytyjskich szpitalach. Obecnie można spotkać je również w Polsce.

"Anielskimi dziećmi" nazywa się natomiast dzieci, które umierają podczas porodu lub zaraz po urodzeniu. Określenie to ma dać otuchę zrozpaczonym rodzicom i nadzieje, że malec jest jednym z aniołków, który zawsze będzie czuwał nad rodziną.

 

Do tragicznego wypadku doszło na cmentarzu w Kamienicy (gmina Załuski).Na dziecko runęła płyta nagrobna. Chłopiec nie przeżył

Więcej o: