Kalendarz świąt 2022 i dni wolnych od szkoły. Przed wakacjami istotne są dwa terminy

Im bliżej do wakacji - tym częściej rodzice i uczniowie wyszukują informacji odnośnie dni wolnych od szkoły. Otóż przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie mogą liczyć jeszcze na dwa długie weekendy, które mogą wykorzystać na błogie lenistwo. O jakie terminy chodzi? Odpowiadamy.

Wszyscy uczniowie z utęsknieniem czekają na koniec szkoły i początek wakacji. Do uroczystego zakończenia roku szkolnego pozostało niewiele, bo już tylko 9 tygodni, czyli 69 dni (licząc od 19 kwietnia), a bez weekendów jest to jedynie 47 dni. Dokładnie 24 czerwca 2022 roku zostaną wręczone świadectwa i zabrzmi ostatni dzwonek. Jednak przed wakacjami, w kalendarzu znajdują się dwa istotne terminy, które bezkarnie możemy poświęcić na błogie lenistwo. Chodzi o majówkę i Boże Ciało.

Zobacz wideo Cleo była słaba z fizyki. Znalazła sposób, jak podciągnąć sobie ocenę. Nietypowy

Więcej informacji na stornie głównej Gazeta.pl.

Po feriach wiosennych kolejne wolne. Kiedy?

Już za niecałe dwa tygodnie – uczniowie i ich rodzice – będą mogli cieszyć się długim weekendem, ponieważ 1 i 3 maja to dni ustawowo wolne od pracy i zajęć szkolnych. Dodatkowo 2 maja (przypada w poniedziałek) również w większości szkół tego dnia jest wolny. Ponadto z naprawdę długiego wolnego będą mogli cieszyć się uczniowie szkół średnich, którzy w tym roku nie przystępują do egzaminu dojrzałości.

PieniądzeUlga na dziecko 2022. Wielu rodziców czeka rozczarowanie

Egzaminy maturalne zostaną przeprowadzone od 4 do 23 maja. Zaraz po majówce, czyli 4 maja odbędzie się egzamin z języka polskiego (poziom podstawowy), 5 maja z matematyki (poziom podstawowy), a 6 maja z języka angielskiego (poziom podstawowy). Uczniowie szkół średnich nie będą mieć w tym czasie zajęć lekcyjnych. Oznacza to dla nich kilka dni przerwy w nauce. Dotyczy to jednak tylko terminów podstawowych egzaminów maturalnych, czyli 4-6 maja.

Kalendarz roku szkolnego 2021-2022 możemy śledzić na stronie gov.pl.

Długi weekend w czerwcu - jeszcze przed wakacjami

Po majowym wolnym, czas na czerwiec, czyli na krótko przed zakończeniem roku szkolnego będzie jeszcze jeden wolny weekend. Na 16 czerwca, czwartek – przypada Boże Ciało, dzień również ustawowo wolny od pracy i zajęć szkolnych. Dodatkowo dyrektorzy szkół, korzystają z tzw. bazy dostępnych dni wolnych i zarządzają dzień kolejny, czyli 17 czerwca (piątek) dniem wolnym od lekcji.

GIS wydał nowe wytyczne dla przedszkoli. Nie ma już limitu 25 dzieci w grupie (zdjęcie ilustracyjne)W tych krajach wychowywanie dzieci jest najdroższe. Rodzice dużo wydają na korepetycje

Pula tzw. dni dyrektorskich została zróżnicowana przez rozporządzenie MEN, w zależności od typu szkoły. Dla podstawówek, jest to 8 dni w trakcie roku szkolnego. Dyrektorzy liceów ogólnokształcących i techników, mają już do dyspozycji dwa dni więcej, czyli 10.

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: