Pokazała brzuch po dwóch ciążach i stała się ofiarą hejtu. "Dodaję do listy powodów, dla których nie mam dzieci"

Ciało kobiety podczas ciąży przechodzi zazwyczaj prawdziwą rewolucję. Hormony potrafią spowodować uciążliwe nudności, bicie serca przyspiesza, a brzuch zmienia kształt. Wiele przyszłych mam zastanawia się, jak będzie wyglądało ich ciało po ciąży i jak szybko będą mogły wrócić do formy. Swoją przemianę pokazała na TikToku mama trójki dziecki - Brie, która stara się promować ciałopozytywność. Nietety, jej nagrania wywołały lawinę hejtu.

Więcej historii rodziców znajdziesz na głównej stronie Gazeta.pl.

Ciałopozytywność to bardzo popularny ostatnio ruch społeczny, który polega na promowaniu pozytywnego wyobrażenia o własnym ciele. Jego przedstawiciele zwracają też uwagę na sposoby, w jakie społeczeństwo postrzega cielesność. To szczególnie istotne dla świeżo upieczonych mam, które często mają problemy z zaakceptowaniem swojego ciała po ciąży. 

Na problem ten zwróciła uwagę aktywna na TikToku Brie. Kobieta przeszła dwie ciąże (w tym jedną bliźniaczą) i stara się pokazywać, że ciało młodej mamy jest piękne i silne - w końcu sprowadziło na świat dziecko. 

Syn Viktorii skończył w marcu cztery latka. Mama starała się, aby mimo wszystko zapamiętał swoje urodziny dobrze"Mamo, jeśli zaczną strzelać, schowamy się pod stołem"

Młoda mama pokazała brzuch po dwóch ciążach

W nagraniu, który obejrzało do tej pory ponad 5 milionów internautów, Brie pokazała brzuch, gdy była w ciąży z pierwszym dzieckiem, a następnie z bliźniakami. Na następnych zdjęciach zobaczyć można jej ciało dwa tygodnie po porodzie, z widoczną linea nigra (ciemne przebarwienie skóry w postaci pionowej kreski przechodzącej przez środek brzucha aż po spojenie łonowe. Pojawia się ona u niektórych kobiet w ciąży - red.). 

Następnie Brie pokazała swoje ciało trzy, cztery, sześć, szesnaście i osiemnaście miesięcy po porodzie. Na zdjęciach wyraźnie widać, że skóra stopniowo się napinała. 

Monika straciła śmiertelnie chorą córkę. Państwo zostawiło ją z niczym"Już nie cierpisz, córeczko". Mama Marianki z płaskomózgowiem: To nie było życie, to była gehenna

"Chcę, żebyś zrozumiała, że ??nie jesteś sama, mamo"

Brie przyznała, że publikuje zdjęcia swojego ciała dla przyszłych i obecnych mam. "Twoja droga po porodzie może być zupełnie inna niż moja - i to jest w porządku. Ale chcę, żebyś zrozumiała, że nie jesteś sama. Moje ciało też się zmieniło" - napisała Brie. 

I choć wiele kobiet dziękowało jej za promowanie świadomości, jak zmienia się po ciąży kobiece ciało, Brie stała się też obiektem ataku okrutnych hejterów.

Jeden z komentujących napisał pod jej filmem: "Dzienna dawka antykoncepcji". Inny internauta dodał, że nagrania TikTokerki dorzuca do listy powodów, dla których nie ma dzieci. 

Na szczęście zwolennicy filmów Brie szybko stanęli w jej obronie. Sama autorka dodała, że zawsze, gdy ktoś mówi jej, że nienawidzi swojego ciała po ciąży, radzi, aby uświadomić sobie, że to właśnie ciało przyczyniło się do prawdziwej magii i przyniosło na świat nowe życie. 

Więcej o: