Mama nie może odłożyć dziecka nawet na chwilę. "Muszę skorzystać z toalety"

Na nagraniu widać mamę i dziecko. Kobieta próbuje na chwilę odłożyć malca, żeby iść do łazienki, ale ten zaczyna płakać. Mama bierze synka na ręce - ten od razu się uspokaja. "Czasami jest naprawdę ciężko" - skomentowała.

Więcej tematów związanych z rodzicielstwem na stronie Gazeta.pl

Jeszcze niedawno świeżo upieczone mamy pokazywały w mediach społecznościowych zdjęcia i nagrania, z których wynikało, że rola mamy to bułka z masłem. Pięknie ubrane dzieci śpią przez większość czasu w idealnie wysprzątanych wnętrzach, a one mają możliwość w tym czasie wypić spokojnie kawę, poczytać książkę, czy zrobić doskonały makijaż. Na szczęście ten czas odrealnionego macierzyństwa w mediach społecznościowych już minął. Coraz więcej mam przyznaje, że opieka nad małymi dziećmi nie jest czasem usłanym płatami róż. Na dowód tego pokazują wnętrza swoich zaniedbanych domów, siebie bez makijażu etc. Nie wstydzą się przyznawać, że nie jest im łatwo, nie wstydzą się narzekać na zmęczenie, czy dzielić się frustracją. 

Mama pokazuje swój trudny dzień z dzieckiem

Angel Danielle, która na TikToku funkcjonuje jako angeldanielle4, jest pracownikiem służby zdrowia i mamą rozkosznego chłopczyka. Udostępniła na swoim koncie nagranie, na którym pokazała jeden z trudniejszych dni ze swoim synem. Na filmiku widać dziecko wtulone w mamę, która następnie próbuje odłożyć je na chwilę, żeby iść do łazienki. Malec zaczyna płakać. Mama, która nie che, żeby synek się denerwował, bierze go z powrotem na ręce. 

Muszę skorzystać z toalety

- tłumaczy dziecku. Nic z tego. Malec płacze.  

Tak się działo przez trzy godziny

- napisała w komentarzu do nagrania.

Czasami jest naprawdę ciężko

- dodaje. 

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Internauci pocieszają mamę

Pod nagraniem udostępnionym przez Angel pojawiło się wiele empatycznych komentarzy internautów:

Odetchnij. W porządku, mamo! Pewnego dnia nie będzie chciał, żebyś go trzymała na rękach i będziesz za tym tęskniła! 
Jesteś jego strefą bezpieczeństwa

- pisali. Ktoś jednak zauważył:

Proszę, znajdź trochę czasu dla siebie, nawet jeśli będzie płakał przez 5 minut. To pomaga dzieciom w samoregulacji, uczą się, że nie zawsze trafią na ręce, gdy popłaczą. 

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: