W Warszawie powstały miejsca do nauki zdalnej dla uczniów z Ukrainy. "Komputery przekazali darczyńcy"

Centralny punkt do zdalnej edukacji dla ukraińskich dzieci został otwarty przez miasto w warszawskim Pałacu Młodzieży. Podobne punkty utworzyły też niektóre dzielnice. Sale do nauki to jednak nie wszystko. Stolica ma zamiar zatrudniać również ukraińskich nauczycieli w szkołach i przedszkolach.

Więcej lokalnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

O uruchomieniu punktu zdalnej edukacji w Pałacu Młodzieży miasto poinformowało na Facebooku. "Przygotowaliśmy sale, a sprzęt komputerowy przekazali darczyńcy. Komputery mają ukraińską klawiaturę, dzięki czemu dzieci będą mogły samodzielnie z nich korzystać" - czytamy. Do Warszawy przybyło aż 120 tysięcy ukraińskich uczniów, w związku z czym zorganizowanie odpowiedniego zaplecza edukacyjnego jest dla miasta jednym najważniejszych obszarów działań pomocowych.

"Mamy na razie dwie sale i jesteśmy przygotowani, żeby uruchomić trzecią. Do dyspozycji jest jeszcze świetlica" - powiedział w rozmowie z TVP3 Warszawa Bartłomiej Krynicki, dyrektor Pałacu Młodzieży.

Podobne miejsca powstały też w niektórych dzielnicach - na Bemowie oraz w Ursusie. Tam również trafiły laptopy przekazane przez darczyńców. Miasto zapowiada, że wkrótce powstaną kolejne punkty do zdalnej edukacji dla ukraińskich uczniów.

Zobacz wideo Ivan zabrał piłkę i uciekł z mamą do Polski. "Czy mój dom jeszcze stoi?"

200 stanowisk dla nauczycieli

TVP3 Warszawa informuje również, że miasto zamierza zatrudnić w miejskich szkołach i przedszkolach nauczycieli z Ukrainy. Będą pracować w roli asystentów polskich nauczycieli, a także wspierać ukraińskich uczniów, aby łatwiej im było zaadaptować się w nowym miejscu. Stacja podaje, że docelowo miasto ma utworzyć 200 stanowisk pracy dla nauczycieli, którzy uciekli przed wojną do Polski.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.