Osiem imion dla dzieci o zaskakującym znaczeniu. Wśród nich jest "perła", "skała" i "pełna wdzięku"

Dla wszystkich rodziców ich dzieci są jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe, niepowtarzalne. Takie też imię im nadać. Nie ma w tym nic dziwnego, imię bowiem zdaje się wręcz predysponować potomstwo do określonych ról czy cech charakteru. Ważne jest również, aby wybrać takie, które nosi ze sobą możliwości eleganckiego zdrabniania, nie da się go przeinaczać czy przedrzeźniać.

Imiona dla dzieci to istny temat-rzeka, a ich wybór może łatwo przytłoczyć. Jakie imię wybrać: długie czy krótkie? Słowiańskie, czy o zagranicznym pochodzeniu? Tradycyjne czy modne? Proste czy ekstrawaganckie? Imię naszego dziecka będzie towarzyszyć mu przez całe życie i odgrywać w nim istotną rolę, dlatego decyzja musi być dobrze przemyślana. Dobrze, gdy odzwierciedla wartości, które chcielibyśmy, aby nasze dziecko naśladowało, ważna jest więc symbolika, która za nim stoi. Prezentujemy wybrane imiona dla chłopców i dziewczynek o wyjątkowym znaczeniu. Wśród nich znajduje się jedno z najpopularniejszych żeńskich imion, o którym nie każdy jednak wie, że oznacza "pełna wdzięku".

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Imiona dla chłopców o wyjątkowym znaczeniu

  • Mikołaj - imię pochodzenia greckiego, znaczy "zwycięstwo ludu". Mikołaj jest osobą, dla której motorem napędowym jest samorealizacja i spełnianie marzeń. Uwielbia wyróżniać się z tłumu, jest tzw. barwnym ptakiem.  
  • Jan - imię pochodzące z języka hebrajskiego, oznacza tego, któremu jest łaskaw, nad którym zmiłował się Jahwe. Jan jest pracowity, sprawiedliwy, hojny i szczery.
  • Piotr - imię pochodzenia greckiego, oznacza "niezłomny jak skała". Osoby noszące to imię mają stabilny charakter, są zaradni, minimalistyczni, zapobiegliwi i potrafią zapewnić zwłaszcza rodzinie poczucie bezpieczeństwa.
  • Stanisław - imię pochodzenia słowiańskiego, oznacza tego, który miał stać się sławny. Mężczyzna o imieniu Stanisław ma dużą pewność siebie, jest pracowity, konsekwentny w działaniu i otwarty na wyzwania.
  • Arkadiusz - imię pochodzenia greckiego - od słowa arkadikós lub łacińskiego - od "Arcadicus" i "Arkadilius", oznacza: "szczęśliwy jak Arkadyjczyk". Arkadiuszowi przypisuje się takie cechy jak duży ekstrawertyzm, odwagę, otwartość, entuzjazm w działaniu.

DzieckoNajpopularniejsze imiona 2022. "Obrońca" i "łaska" wypchnęli z podium dwa imiona

Imiona dla dziewczynek o wyjątkowym znaczeniu: wśród nich "Pełna wdzięku"

  • Małgorzata - imię pochodzenia greckiego od słowa "margarites", oznacza perłę. Małgorzacie przypisuje się takie cechy jak stałość przekonań, upór, odwaga, intuicja, duży urok osobisty.
  • Katarzyna - imię pochodzi z języka greckiego i oznacza "bez skazy". Katarzyna jest dynamiczna, pobudliwa, prostolinijna, pracowita, skrupulatna.
  • Anna - pochodzi z języka greckiego i tłumaczy się je jako "pełna wdzięku i łaski". Osoby o tym imieniu uchodzą za energiczne, towarzyskie, chętne do pomocy i zgodnie ze znaczeniem swojego imienia, pełne wdzięku i popularne towarzysko.
  • Maria - to imię pochodzenia hebrajskiego, od słowa "mariam" (oznaczającego: "napawać radością"), lub od egipskiego "meri-jam" ("ukochana przez Boga"). Oprócz tego ma szereg innych znaczeń, m.in. "napawa radością", "ukochana przez Jahwe", oraz "przyczyna naszej radości". Marii przypisuje się takie cechy jak sumienność, pracowitość oraz systematyczność, spokojne i dość skryte usposobienie.
  • Dorota - imię pochodzenia greckiego, oznaczające "dar od Boga". Dorota jest niezależna, spontaniczna, wylewna w okazywaniu uczuć, pobudliwa i namiętna.

Biblijne imię dla chłopca, które było hitem w latach 90. Teraz traci na popularności na rzecz antycznegoBiblijne imię dla chłopca, które było hitem w latach 90. Spadło z 4. na 8. miejsce w rankingu

Edziecko.pl jest dla Was i dla Was piszemy o życiu rodzinnym. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: