19 kwietnia to ważny termin dla rodziców. Lepiej nie przegapić, bo w wakacje będzie problem

Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i tych uczęszczających do zerówek mogą w wakacje liczyć na opiekę dla swoich pociech, ale muszą dopełnić formalności w określonym terminie. Jeśli go przegapią, potem może się okazać, że dla dziecka nie będzie już miejsca.

Więcej tematów związanych ze szkołami na stronie Gazeta.pl

Nadchodzące wakacje to dla rodziców czas relaksu i wypoczynku, ale bywają też problematyczne, ze względu na zamkniecie placówek, do których uczęszczają ich pociechy. Mało kto może sobie bowiem pozwolić na wakacyjne wyjazdy trwające całe dwa miesiące. Rodzice dzieci chodzących do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach mogą liczyć na dyżury, w których czasie zapewniona będzie opieka dla dzieci. Muszą je jednak wcześniej na takie dyżury zapisać.

Zarobki nauczycieli na schemacie. Tak źle nie było od lat.Zarobki nauczycieli na schemacie. Tak źle nie było od lat

Dyżury wakacyjne - trzeba pamiętać o terminie zapisu

Jak czytamy na stronie edukacja.um.warszawa.pl, przerwy w działalności przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole w wakacje są związane z prowadzonymi wówczas pracami remontowo – modernizacyjnymi, a także prawem nauczycieli do urlopu wypoczynkowego.

Dzieci mają zapewnione w tym czasie miejsce w innym przedszkolu/oddziale przedszkolnym w szkole, w dzielnicy

- czytamy. Opieka wakacyjna dla przedszkolaków i dzieci chodzących do zerówek jest bezpłatna. Rodzice ponoszą jedynie koszty wyżywienia. W przypadku Warszawy opieka wakacyjna w każdej z dyżurujących placówek będzie organizowana w ramach trzech turnusów, a zapisy odbywają się poprzez system rekrutacyjny. Czasu na decyzję dotyczącą wyboru terminu nie zostało już zbyt wiele. Rodzice mogą to zrobić do 19 kwietnia, czyli do poświątecznego wtorku. 

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Dyżury wakacyjne - różne terminy składania wniosków

Terminy złożenia wniosków o zapewnienie dziecku wakacyjnej opieki mogą być różne w poszczególnych placówkach, w zależności od tego, w jakich miastach się znajdują. Najbezpieczniej więc zasięgnąć informacji bezpośrednio w przedszkolu lub zerówce i dopełnić wszelkich formalności, jakie są wymagane.   

Przecieki na maturze 2020. Śledztwo zostało zawieszone (zdjęcie ilustracyjne)Przecieki maturalne zalewają sieć. Maturzyści wyszukują konkretne frazy

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: