500 plus przed Wielkanocą 2022. Rodzice dyskutują o wypłatach. "Nie ma co na nie liczyć"

Do świąt zostały już tylko trzy dni. Czy 500 plus przed Wielkanocą 2022 wpłynie na konta rodziców? Niektórzy już dostali przelew, inni wciąż czekają.

500 plus przed Wielkanocą 2022. Rodzice liczą na wypłaty

500 plus przed Wielkanocą 2022 zasiliłoby budżet rodzinny. Wydatków świątecznych jest naprawdę dużo. Niestety wielu rodziców dostaje przelewy pod koniec miesiąca.

Sprawdziłam. 26 stycznia, 23 lutego, 28 marca. Takie mam daty przelewów 500 plus w tym roku. Na dodatkowe pieniądze święta nie ma co liczyć.
500 plus zawsze pod koniec miesiąca. A przydałoby się wcześniej! Byłoby na zajączka dla dzieciaków

Tylko niektórzy mieli szczęście i mają już gotówkę na koncie.

U mnie dziś wpłynęły pieniądze. Super
Dostałam wyjątkowo wcześnie przelew. To chyba prezent z okazji świąt?

- cieszą się rodzice.

500 plus przed Wielkanocą 2022. Rząd gotowy na wcześniejsze wypłaty

O przyspieszenie wypłat 500 plus przed Wielkanocą 2022 apelowała Marlena Maląg, minister rodziny.

By wspomóc rodziny w przygotowaniach do nadchodzących świąt, by upłynęły w radosnej i spokojnej atmosferze, zwróciłam się do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast z apelem o dołożenie wszelkich starań, by świadczenia wychowawcze w ramach programu 'Rodzina 500 plus', a także świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego zostały wypłacone jeszcze przed świętami

- powiedziała minister.

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor pokazuje, jak przystroić dom na święta
Dzięki czemu (wcześniejszym wypłatom – przyp. red.) możliwe będzie zapewnienie polskim rodzinom wsparcia materialnego, które przyczyni się do godnego spędzenia tego szczególnego czasu

 – czytamy w apelu wystosowanym przez Maląg do samorządowców.

Czy wszyscy dostaną wypłaty 500 plus przed Wielkanocą 2022? Tego niestety nie wiadomo. Choć rząd twierdzi, że pieniądze na ten cel zostały zabezpieczone, zostało coraz mniej czasu. Przelewy powinny zostać zrobione najpóźniej w piątek 15 kwietnia rano.

Więcej o: