Chłopiec zakrztusił się w czasie lekcji, uczniowie zaczęli się śmiać. Reakcja nauczycielki imponuje

Nauczycielka z New Jersey uratowała życie ucznia, który zakrztusił się w czasie lekcji matematyki. Dziewięciolatek próbował otworzyć zębami butelkę i przez przypadek połknął korek. W ieci pojawiło się dramatyczne nagranie. Było o krok od tragedii.

Więcej wiadomości ze szkół przeczytasz na Gazeta.pl.

Dziewięcioletni Robert próbował odkręcić butelkę wody zębami, zamiast użyć w tym celu rąk. Jak relacjonował później chłopiec, za mocno ścisnął plastik i woda nagle wypchnęła korek wprost do jego gardła. Przerażony dziewięciolatek natychmiast pobiegł do zlewu i próbował odkrztusić obce ciało z gardła, ale nic nie pomagało. Nauczycielka, która zauważyła niebezpieczną sytuację, od razu zareagowała.

Zobacz wideo Hartowanie brodawek sutkowych przed porodem - najczęściej pojawiający się mit i "dobra rada"?

Nauczycielka matematyki uratowała życie dziewięciolatka

Jak relacjonowała matematyczka, dziecko nie było w stanie powiedzieć, co się stało. Pokazywał jedynie na swoją szyję. Pani Jenkins odwróciła go i zastosowała chwyt Heimlicha. To technika stosowana przy zadławieniach, która poleca na wywarciu nacisku na przeponę, żeby sprężyć powietrze znajdujące się w drogach oddechowych. Jeśli przebiegnie pomyślnie, dochodzi do wypchnięcia obiektu znajdującego się w tchawicy. 

Niewiele myślałam, po prostu działałam

- opowiada kobieta w rozmowie z NJ.com. Wspomina, że dziecko nie mogło oddychać, miało bladą twarz i wyraz desperacji w oczach.

Dzięki pomocy nauczycielki udało się usunąć korek z gardła ucznia. Od razu skontaktowano się też z mamą chłopca, żeby poinformować ją o zdarzeniu.

Kiedy już był bezpieczny, zaprowadziłam go do pielęgniarki. Potem dotarło do mnie, co mogło się wydarzyć. Dzięki Bogu szybko zareagowałam. Pierwszy raz w życiu musiałam zastosować chwyt Heimlicha. Cieszę się, że zadziałał

- mówiła Jenkins, gdy emocje już opadły.

Więcej o: