W teście ciążowym ukryta jest tabletka. Ale uwaga! Nie służy do tego, o czym myślą niektóre nastolatki

Lekarz ostrzega: "Nie połykajcie tabletki znalezionej w teście ciążowym." Specjalista zamieścił na swoim koncie na TikToku filmik, w którym pokazuje, jak wygląda ta tabletka i wyjaśnia, do czego służy. "Jest trująca" - ostrzega.

Więcej tematów związanych z ciążą na stronie Gazeta.pl

Wielu nastolatkom, które uprawiają już seks, ciąża jawi się jako katastrofa, czują przed nią ogromny strach, a to może prowadzić do nieracjonalnych, nawet niebezpiecznych zachowań. Często bywa tak, że ten ich lęk jest nieuzasadniony, a wynika z niewiedzy i braku edukacji seksualnej. Takie dziewczyny są podatne na różnego rodzaju nieprawdziwe informacje i szkodliwe porady znalezione m.in. w mediach społecznościowych. Co jakiś czas pojawiają się tam także informacje o tabletkach, jakie można znaleźć po otworzeniu kasetki testu ciążowego. 

Ma na TokToku ponad 200 tysięcy followersów.Taka z TikToka: Nie jestem super-tatą, mam swoje dobre i złe momenty

Tabletka ukryta w teście ciążowym

Dr Karan Rajan zamieścił na swoim koncie na Facebboku nagranie, w którym dementuje nieprawdziwą informację dotyczącą tajemniczej pigułki:

Nie. Nie zjadaj tabletki znalezionej w teście ciążowym. Nie jest to "plan B" lub awaryjna pigułka antykoncepcyjna

- mówi.

Są to tabletki absorbujące wilgoć, co przedłuża okres przydatności testu ciążowego. Działa podobnie jak małe woreczki z kulkami, które można znaleźć w butach i torbach

- wyjaśnia. Lekarz ostrzega także, że są trujące i nie zapobiegają ciąży.

Nie połykaj jej, a jeśli to zrobisz - zgłoś się do lekarza

- apeluje do młodych kobiet.

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Warto rozmawiać z dziećmi

Chociaż niektórym problem ten może wydawać się niedorzeczny, warto mieć świadomość, że młoda, przestraszona dziewczyna, czasem będzie chwytać się przysłowiowej brzytwy, żeby uchronić się przed niechcianą ciążą. Warto więc o seksie i antykoncepcji rozmawiać z dziećmi, rozwiewać ich wątpliwości i zaspokajać ciekawość. Może je to uchronić przed ewentualnymi problemami.

Tracy jest szczęśliwą mamą pięciorga dzieci.Czworo dzieci w 13 miesięcy. Podpisała umowę z surogatką i okazało się, że jest w ciąży

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: