Życzenia na wielkanoc do skopiowania. Humorystyczne i poważne wierszyki, które możemy wysłać najbliższym

Zbliża się Wielkanoc 2022. Życzenia będziemy składać już niedługo, wszak święta zaczynają się za kilka dni. Warto więc przygotować wcześniej życzenia na wielkanoc do skopiowania - wierszyk lub krótki tekst, który możemy wysłać do kogoś znajomego, z kim nie spotkamy się w te święta.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box!

Wielkanoc 2022 zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo zasiądziemy do świątecznego śniadania, a niektórzy z nas podzielą się jajkiem. To również dobry czas na to, by swoim znajomym i członkom dalszej rodziny wysłać życzenia. Jeśli nie macie pomysłu, nic straconego. Przygotowaliśmy dla was kilka propozycji. Niektóre z nich są humorystyczne, inne podkreślają powagę święta Zmartwychwstania Pańskiego. 

Życzenia na Wielkanoc 2022Krótkie życzenia na Wielkanoc 2022. Kilka propozycji, które zawsze się sprawdzą

Wielkanoc 2022 - życzenia religijne, które podkreślają powagę święta

Dla chrześcijan najbliższe dni są najważniejszym momentem w roku, gdyż upamiętniają mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Dlatego też, jeśli jesteś osobą wierzącą lub masz takową w rodzinie, to prześlij jej życzenia religijne. Oto kilka naszych propozycji.

Alleluja, Alleluja! Wesoły nam dziś dzień nastał, Chrystus bowiem zmartwychwstał. Radujcie się więc i z ufnością patrzcie w przyszłość. Niech zsyła na Was łaski i wnosi szczęście do Waszego rodzinnego życia.

***

Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał! Niech Cię błogosławi i obdarza łaską, aby pokój i dobro gościły w Twoim życiu na co dzień. 

***

Alleluja! Niech zmartwychwstały Jezus Chrystus codziennie otacza opieką całą Twoją rodzinę!

***

Ogromną popularnością wśród osób wierzących cieszy się pewien biblijny fragment. Pochodzi on z Księgi Liczb i można go swobodnie wykorzystać:

Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.

Wielkanoc 2022 - życzenia humorystyczne. Święta to czas radości i dobrej zabawy

Czasem chcemy wysłać znajomym lub rodzinie coś śmiesznego, ponieważ nie zawsze mamy ochotę na poważne życzenia. Wszakże Wielkanoc jest okresem, w którym chcemy się radować i dobrze bawić. Jeśli nie masz czasu wymyślać wierszyka, to możesz skorzystać z tych pomysłów.

Zgadnij kto? Zgadnij skąd?
Życzy Ci Wesołych świąt!
Nie myśl sobie, że to bajka,
Życzę Ci smacznego jajka.
Niech tradycja wodę leje,
Bo zajączek dziś szaleje.

***

Niech zajączek szczodry będzie
i z jajeczkiem do Was przybędzie,
niech święconka smaczna będzie,
a w dyngusa woda wszędzie"

***

Zdziwisz się kto, zdziwisz się skąd.
A ja Ci życzę wesołych świąt.
Pomyślisz sobie: To jakaś bajka!
A ja Ci życzę smacznego jajka!

Trudno wśród tych dań nie zauważyć dietetycznych pułapekPotrawy wielkanocne dla dzieci. "Jajka w zupełnie nowym wydaniu" zachwycą

Wielkanoc 2022 - życzenia bardziej poważne

Nie zawsze możemy wysłać humorystyczny wierszyk lub religijne życzenia. W tym przypadku najlepszą opcją będzie wybór neutralnych światopoglądowo tekstów. Oto kilka propozycji.

Ciepłych i udanych świąt wielkanocnych oraz wszelkiej pomyślności i radości w życiu zawodowym i prywatnym. 

***

Radosnych świąt Wielkiej Nocy, pełnych miłości i nadziei, a także wielu okazji do miłych spotkań w gronie najbliższych.

***

Niech świąteczny czas wprowadzi do Waszego życia spokój, harmonię i radość, a w Waszym domu niech zagości prawdziwie rodzinna atmosfera pełna ciepła i miłości.

Warto wybrać życzenia, które najbardziej będą pasowały do okazji. 

Edziecko.pl jest dla Was i dla Was piszemy o życiu rodzinnym. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: