Używa brudnych ubranek dziecka zamiast papieru toaletowego. Mamy się zachwycają. "To genialne"

Alice prowadzi nietypowy styl życia. Młoda mama, która nazywa swojego syna "paprotką" i wychowuje go w duchu eko, podzieliła się na swoim profilu na TikToku radą, która mogła wydać się kontrowersyjna. Zamiast uwag, posypały się jednak słowa zachwytu.

Więcej wiadomości z życia mam przeczytasz na Gazeta.pl.

Alice i jej mąż żyją w duchu zero-waste. Para wychowuje syna, którego nazwali "paprotką", a wkrótce przyjdzie na świat ich drugie dziecko. Na swoich profilach w mediach społecznościowych dzielą się z innymi rodzicami swoimi sposobami na oszczędzanie pieniędzy i planety. Ostatnio młoda mama zdradziła, że kiedy ubranka jej syna są zbyt pobrudzone, żeby ubierać w nie "paprotkę", zastępują papier toaletowy. 

Zobacz wideo UE idzie na wojnę z plastikiem. Co się zmieni od lipca?

Używa brudnych ubranek dziecka zamiast papieru toaletowego

"Kiedy ubranka paprotki są zbyt poplamione, żeby mógł się w nie ubierać, zmieniają się w papier toaletowy" - oświadczyła Alice pod nagraniem i zaprezentowała stos tkanin ułożonych na toalecie. Jej kontrowersyjne wyznanie mamy nie zaskoczyło jednak użytkowników aplikacji. "To genialne" - pojawiły się słowa zachwytu. Niektórzy doradzili jej, żeby rozcięła materiały na mniejsze kawałki. Inni sugerowali, że bardziej eko, byłoby używanie po prostu wody. 

Mama chyba jest w ciąży, ale nie planuje zrobić testuMoże być w ciąży, ale nie jest pewna. Zrobienie testu kłóci się z jej przekonaniami

Nie wiedziałam, że ludzie ubierają się po to, aby mieć później papier toaletowy

- napisała jedna z obserwatorek eko mamy. Inna dodała:

Jesteś taka mądra Alice! Jednak mam za duży sentyment do ubrań mojego dziecka, żeby traktować je w ten sposób.

Zofia ZborowskaZborowska musiała zrezygnować z imprezy, bo karmi piersią. "Nie jest kolorowo"

Więcej o: