Do kiedy dzieci chodzą do szkoły przed Wielkanocą? Tego dnia rozpoczynają się świąteczne ferie

Do kiedy dzieci chodzą do szkoły przed Wielkanocą? To żadna tajemnica! Przedstawiamy datę rozpoczęcia i zakończenia tegorocznych ferii świątecznych. Rodzicu, sprawdź, kiedy Twoje dzieci mają wolne od zajęć.

Więcej podobnych treści znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dlaczego Wielkanoc nie ma stałej daty?

Święta i inne dni wolne od szkoły czy przedszkola bywają kłopotem dla wielu aktywnych zawodowo rodziców. Konieczne jest bowiem znalezienie opieki dla najmłodszych domowników. Warto wcześniej prześledzić szkolny kalendarz, aby znaleźć informacje o terminach świąt i ferii. To z pewnością ułatwi domową logistykę.

Do kiedy dzieci chodzą do szkoły przed Wielkanocą? Data rozpoczęcia i zakończenia przerwy świątecznej w 2022 roku

Wielkanoc to święta ruchome, przypadające w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca (ale paschalnej, z kalendarza lunarno-solarnego, a nie tej astronomicznej). Z tego powodu ferie wiosenne również nie mają stałego terminu, a ich data jest uzależniona od daty świąt. 

W tym roku dni wolne od szkoły w kwietniu 2022 r. wypadają zupełnie inaczej. Ostatni dzień szkoły przed przerwą wielkanocną to środa (13.04). Dzień później w Wielki Czwartek (14.04) zaczynają się ferie wiosenne, które potrwają do wtorku (19.04). Uczniowie wracają do szkoły dzień później, w środę (20.04). Oznacza to, że w Wielki Czwartek nie idzie się do szkoły. 14 kwietnia jest dniem wolnym. 

Dni wolne od szkoły kwiecień i maj 2022 r. Inne wolne od nauki dni

W obecnym roku szkolnym uczniowie mogą liczyć na jeszcze inne dni wolne od nauki. Oto skrócony kalendarz na semestr letni 2022 roku:

  • Święto Pracy (niedziela, 01.05),
  • Święto Konstytucji Trzeciego Maja (wtorek, 03.05),
  • Boże Ciało - 16.06 (czwartek),
  • Wakacje 2022 - 25.06 (sobota) - 31.08 (środa).

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o dzieciach i dla dzieci. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: