Ozdoby wielkanocne - przedszkole w czasie świąt pełne świątecznych akcentów

Poznaj pomysły na ozdoby wielkanocne. Przedszkole w okresie świąt będzie zachwycać radosnymi dekoracjami, stworzonymi wspólnie z dziećmi. Przekonaj się, jakie ozdoby możesz wykonać razem z najmłodszymi w tym wyjątkowym czasie.

Dekoracje wielkanocne – przedszkole w świątecznych witrażach

Święta tuż tuż, dlatego nadszedł ostatni moment, aby wykonać dekoracje wielkanocne. Przedszkole, przystrojone wesołymi kurczaczkami, sympatycznymi barankami, zajączkami i kolorowymi pisankami nabierze wyjątkowego charakteru i stanie się miejscem, do którego dzieci będą uczęszczały z jeszcze większą ochotą. Jakie ozdoby na Wielkanoc można przygotować razem z najmłodszymi? Ciekawym pomysłem są witraże w kształcie pisanki. Kolorowe jajka, powieszone w oknach przedszkola, wprowadzą do pomieszczeń wiele kolorów i radości. Zobacz, jak przygotować barwne witraże w kształcie wielkanocnej pisanki.          

Ozdoby wielkanocne - przedszkole. Zdjęcie ilustracyjneOzdoby wielkanocne - przedszkole. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Do przygotowania wielkanocnego witrażu w kształcie pisanki potrzebne są:

 • wycięty z kolorowego papieru technicznego A3 szablon w kształcie pisanki,
 • prasowana bibuła w kilku kolorach,
 • klej,
 • nożyczki.

Tworząc kolorowe witraże w kształcie pisanek najlepiej zacząć pracę od przygotowania z kolorowego papieru technicznego szablonu (gotowy wzór można odnaleźć w tu). By ułatwić i usprawnić pracę z przedszkolakami, osoba dorosła powinna wyciąć w szablonie miejsca, które później będzie wypełniać bibuła. Kiedy szablon pisanki jest już gotowy dzieci odmierzają odpowiedniej wielkości fragmenty kolorowej bibuły i przyklejają ją do powierzchni szablonu. W ten prosty sposób powstaje barwna, witrażowa pisanka. Gotowe prace wystarczy jeszcze przymocować taśmą klejącą do okna, by stały się piękną dekoracją wnętrza przedszkola. Na tej samej zasadzie można przygotować również inne witraże wielkanocne w kształcie zajączków czy kurczaczków.  

Życzenia na Wielkanoc 2022 - wierszyki. Zdjęcie ilustracyjneWierszyki na Wielkanoc - gotowe przykłady pięknych i zabawnych życzeń na Wielkanoc 2022

Ozdoby wielkanocne – przedszkole z ozdobami DIY

Proste ozdoby wielkanocne? Przedszkole może dzięki nim nabrać prawdziwie świątecznego klimatu! Prostą dekoracją, którą można wykonać wspólnie z dziećmi, są sympatyczne baranki z płatków kosmetycznych. Do zrobienia takiego puchatego zwierzaka wystarczą:

 • płatek kosmetyczny,
 • blok techniczny (np. w czarnym bądź beżowym kolorze),
 • wata,
 • wstążeczka
 • klej,
 • ruchome oczy samoprzylepne (opcjonalnie).

Ozdoby wielkanocne - baranek. Zdjęcie ilustracyjneOzdoby wielkanocne - baranek. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Chcąc stworzyć wesołego baranka, wystarczy narysować owal na kartce, który będzie głową zwierzaka i wyciąć go. Na pyszczku baranka powinny znaleźć się też oczy, można je narysować lub zdecydować się na samoprzylepne ruchome oczka – dzięki nim zwierzak stanie się jeszcze zabawniejszy. Do głowy trzeba jeszcze dokleić uszy. Głowa musi zostać przyklejona do płatka kosmetycznego, który będzie puchatym brzuchem baranka. Nie można również zapomnieć o nóżkach – wystarczy wyciąć z kartonu dwa paski odpowiedniej długości. By baranek nabrał charakteru, na czubku jego głowy powinna zostać jeszcze doklejona puchata czupryna z waty. Na końcu warto też doczepić pod głową baranka wstążeczkę lub kokardkę, dzięki której zwierzak zyska naprawdę uroczy wygląd.

Zobacz wideo Wielkanocne ozdoby, które możesz zrobić w domu

Wielkanocne zajączki z rolek po papierze toaletowym

Wspaniałą ozdobą wielkanocną do przedszkola są również kolorowe zajączki, zrobione z rolek po papierze toaletowym. Wykonanie takiej dekoracji jest proste, a przy tym pozwala uzyskać wspaniałe efekty.

Kartki wielkanocne DIY. Zdjęcie ilustracyjneKartki wielkanocne DIY - pomysły na własnoręcznie wykonane kartki świąteczne

Wielkanocny zajączek z rolki może mieć dowolne kolory. Do jego wykonania należy przygotować:

 • klej,
 • rolkę po papierze toaletowym,
 • nożyczki,
 • pisaki,
 • farby plakatowe,
 • kolorowy papier,
 • ruchome oczy samoprzylepne (opcjonalnie).

Tworzenie zajączka należy rozpocząć od pomalowania rolki papieru na dowolny kolor (można ją również okleić kolorowym papierem czy bibułą). Następnie trzeba narysować na kartce podłużne uszy zwierzaka i wyciąć je nożyczkami. Uszy wystarczy przykleić (ich dolną część smarujemy klejem i mocujemy od wewnętrznej strony rolki). Na sam koniec zostaje jeszcze przyklejenie (bądź narysowanie pisakiem) oczu zajączka i wykonanie sympatycznego pyszczka za pomocą pisaków.

Wielkanocne zajączki z rolek po papierze toaletowym. Zdjęcie ilustracyjneWielkanocne zajączki z rolek po papierze toaletowym. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Zobacz też: Ciekawe ozdoby wielkanocne - sprawdź, czym możesz ozdobić stół i mieszkanie w czasie świąt

Więcej o: