Wielkanoc 2022 - dni wolne od szkoły. Kiedy zaczyna się i kończy przerwa świąteczna?

Uczniowie czekają na Wielkanoc i dni wolne od szkoły. Dzieci będą mogły odpocząć od nadmiaru nauki i cieszyć się świąteczną przerwą. Kiedy rozpoczyna się przerwa świąteczna i jak długo potrwa?

Interesujesz się wiadomościami związanymi z życiem rodzinnym? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Wielkanocne ozdoby, które możesz zrobić w domu

Uczniowie z utęsknieniem czekają na przerwę świąteczną. Odliczają dni do wolnego. Dobra wiadomość jest taka, że Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a uczniowie mogą liczyć na szybszy urlop od szkoły. Kiedy w 2022 r. będzie wolne? Przedstawiamy szczegółowe informacje na ten temat.

Wielkanoc 2022. Dni wolne w kontekście szkoły. Uczniowie czekają na przerwę

Jak wiadomo, nauka bywa męcząca. Uczniowie muszą często godzinami odrabiać prace domowe i uczyć się na sprawdziany. Tempo narzucone przez placówki potrafi być bardzo męczące. Rodzice i dzieci skarżą się na natłok zdarzeń i brak czasu wolnego. Wszyscy więc potrzebują odpoczynku. Zbliżające się święta Wielkiej Nocy to moment, na który wszyscy czekają. Jeśli chodzi o osoby pracujące, ustawowo wolne są tylko dwa dni, czyli niedziela i poniedziałek. Rodzice często decydują się na wzięcie urlopu w Wielkim Tygodniu. Uczniowie mogą liczyć na nieco dłuższą przerwę. 

Wielkanoc 2022. Dni wolne w kontekście szkoły. Kiedy zaczyna się wolne?

Uczniowie często szukają informacji na ten temat. Pragną wiedzieć, kiedy mogą liczyć na odpoczynek i czekają na dzień, w którym zrobią sobie reset od nauki. Często zastanawiają się na przykład, czy Wielki Czwartek jest wolny od szkoły. Co roku w ten dzień placówki oświatowe były zamknięte, tak samo jest i w 2022 r. Wielkanocną przerwę świąteczną rozpoczyna pierwszy dzień Triduum Paschalnego, który wypada właśnie w czwartek. Tak więc wolne od szkoły zaczynają się 14 kwietnia, a kończą się 19 kwietnia. Oznacza to, że uczniowie do nauki powrócą 20 kwietnia. 

E-dziecko.pl jest dla Was i dla Was piszemy o życiu rodzinnym. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: