Przerwa świąteczna - Wielkanoc 2022. Sporo wolnego dla uczniów, a niektórych rodziców czekają przymusowe urlopy

Przerwa świąteczna - Wielkanoc 2022 w tym roku wypada bardzo późno, jednak warto uzbroić się w odrobinę cierpliwości, bo niedługo po niej zaczyna się weekend majowy. Uczniów czekają więc w najbliższym czasie dwie przerwy w nauce.

Więcej tematów związanych z aktualną sytuacją w polskiej oświacie na Gazeta.pl

Przerwa świąteczna Wielkanoc 2022 to dla większości uczniów długo wyczekiwany czas na odpoczynek od szkoły. W tym roku przerwa świąteczna wypada wyjątkowo późno, co w zestawieniu z weekendem majowym oznacza dla dzieci i młodzieży dłuższy okres rozprężenia i relaksu.

Przerwa świątaczna - Wielkanoc 2022 - kiedy wypada

Przerwa świątaczna - Wielkanoc 2022 jest uzależniona od terminu świąt wielkanocnych. Święta wielkanocne z kolei są ruchome, co oznacza, że w każdym roku wypadają nieco inaczej. Wielkanoc  wypada w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca, przypadającej po 21 marca. Świętujemy więc między 22 marca a 25 kwietnia. W 2022 roku Wielkanoc wypada 17 kwietnia.

Przerwa świątaczna - Wielkanoc 2022 - dni wolne

Przerwa świątaczna - Wielkanoc 2022 to aż sześć dni wolnego od zajęć lekcyjnych. Rozpoczyna się w czwartek 14 kwietnia i potrwa do wtorku 19 kwietnia. 14,15 i 19 kwietnia mogą być problematyczne dla rodziców pociech, których placówki nie przewidują wówczas dyżurów dla dzieci. Trzeba będzie im więc zorganizować opiekę w domu. Niektórych rodziców czekają więc przymusowe urlopy.

Rodzice nie są zadowoleni, bo 14, 15 i 19 kwietnia to dla nich dni pracujące, będą musieli wtedy zapewnić swoim dzieciom opiekę, bo nie wszystkie placówki przewidują wówczas dyżury.

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

Przerwa świątaczna - Wielkanoc 2022. Nie wszystkich cieszy

Przerwa świąteczna nie przez wszystkich uczniów jest wyczekiwana z utęsknieniem. Dla tegorocznych maturzystów oznacza, że ich egzaminy już niebawem. Pierwsze odbędą się zaraz po weekendzie majowym (4.05 - matura z języka polskiego, 5.05 - matura z matematyki, 6.05 - matura z języka angielskiego).

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: