Przerwa wielkanocna w szkole. O dwa dni za dużo? Rodzice będą mieć kłopot

Przerwa wielkanocna w szkole nie we wszystkich rodzinach pokrywa się z dniami wolnymi od pracy. Oznacza to, że młodszym pociechom trzeba będzie zapewnić opiekę, o ile ich placówki nie zorganizują dyżurów.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskiej oświacie na Gazeta.pl

Przerwa wielkanocna w szkole w tym roku wypada dość późno. Oznacza to większe szanse na ładną pogodę w czasie wolnym od nauki i pracy. Oznacza to też, ze między wiosenną przerwą wielkanocną a weekendem majowym będzie niewiele czasu.

Przerwa wielkanocna w szkole - kiedy się zaczyna?

Wielkanoc jest najważniejszym i jednocześnie najstarszym świętem chrześcijańskim. Upamiętnia mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jest świętem ruchomym, wypada w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca, przypadającej po 21 marca. W praktyce świętujemy między 22 marca a 25 kwietnia. W tym roku Wielkanoc wypada 17 kwietnia.

Przerwa wielkanocna w szkole - ile trwa?

Przerwa wielkanocna w szkole zaczyna się w czwartek 14 kwietnia i trwa do wtorku 19 kwietnia. Chociaż święta wielkanocne to tak naprawdę tylko wolny poniedziałek 18 kwietnia (lany poniedziałek, czyli śmigus-dyngus), uczniowie będą mieli czas, żeby odetchnąć od szkoły. Przerwa wielkanocna w szkole potrwa sześć dni. 

Przerwa wielkanocna w szkole a majówka

Jako że przerwa wielkanocna w szkole w tym roku wypada tak późno, skończy się niedługo przed majówką (1-3 maja). Tym sposobem między dwiema przerwami w nauce są niecałe dwa tygodnie. A zaraz po majówce zaczynają się egzaminy maturalne (4.05 - język polski, 5.05 - matematyka, 6.05 - język angielski)..

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

Przerwa wielkanocna w szkole - dwa problematyczne dni

Nie wszystkich rodziców cieszy tak długa przerwa od nauki, bo ci, którzy mają młodsze pociechy, będą musieli zorganizować im opiekę 14, 15 i 19 kwietnia o ile dla nich to dni pracujące, a placówki dzieci nie zorganizują dyżurów.

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: