Amelia śpiewała w kijowskim schronie. Z łzami w oczach apeluje: "Bardzo chcę żyć. Wszystkie dzieci chcą żyć"

Na początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę w sieci pojawiło się wzruszające nagranie ukraińskiej dziewczynki, która śpiewała w kijowskim schronie "Mam tę moc". Teraz 7-latka udzieliła wzruszającego wywiadu, w którym podkreśliła, że bardzo chce żyć. - Wiele dzieci już zmarło. Bardzo chcę żyć. Wszystkie dzieci chcą żyć - tłumaczyła Amelia.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Do sieci trafiło nagranie ze schronu, na którym ukraińska dziewczynka zaśpiewała piosenkę "Mam tę moc" z filmu animowanego "Kraina lodu". Wideo zdobyło ogromną popularność. Kiedy Amelia zaczęła śpiewać, zapadła grobowa cisza. Nawet mężczyźni nie mogli powstrzymać łez. Autorka nagrywanego wideo zwróciła się do Rosjan i poprosiła ich, aby wysłuchali apelu dziecka, którego śpiew nie był nikomu obojętny. Teraz Amelia jest już w Polsce i zaliczył już pierwszy debiuty podczas dwóch koncertów. 7-latka zaśpiewała wówczas hymn swojej ojczyzny i piosenkę "Mam te moc". Teraz udzieliła wzruszającego wywiadu.

Zobacz wideo Ukraińska dziewczynka śpiewa w schronie. Wzruszające nagranie z Kijowa

7-latka śpiewała w schronie. Teraz jest już bezpieczna w Polsce i apeluje: "Wiele dzieci już zmarło. Bardzo chcę żyć"

Amelia ostatnio udzieliła w rozmowie z amerykańską telewizją przyznała, że bardzo martwi się o swojego tatę i dziadków, którzy zostali na Ukrainie i walczą o jej niepodległość. Dziewczynka zdaje sobie z powagi sytuacji, a jej odpowiedzi są nie tylko rozsądne, ale także wzruszają do łez. 

Teraz mamy wojnę w Ukrainie, jesteśmy atakowani przez Rosję. Bardzo martwię się o moją rodzinę. Tam został tata i dziadkowie

- powiedziała dziewczynka i wytłumaczyła, że martwi się o sytuację dzieci:

Wiele dzieci już zmarło. Bardzo chcę żyć. Wszystkie dzieci chcą żyć.

Dziewczynka zwróciła się także do swoich rodaków, aby cały czas używali swojego języka ukraińskiego. - Naszą ziemią jest Ukraina. Musimy mówić po ukraińsku. - dodała.

Amelia zaśpiewała hymn Ukrainy na koncercie 'Razem dla Ukrainy' TVNAmelia śpiewała w schronie "Mam tę moc". Teraz wystąpiła na wielkiej scenie

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: