Przerwa wielkanocna w szkole 2022. Rodzice nie są zadowoleni. "Muszę wziąć wolne, choć nie chcę"

Przerwa wielkanocna w szkole 2022 to dla niektórych uczniów okazja, żeby odetchnąć od zajęć lekcyjnych, a dla ich rodziców - od pracy. Niektórzy jednak w tym czasie będą musieli wziąć wolne, żeby zająć się dziećmi.

Więcej informacji o sytuacji w polskim szkolnictwie na Gazeta.pl

Przerwa wielkanocna w szkole 2022 wypada dość późno. Wielkanoc jest najważniejszym świętem chrześcijańskim, upamiętniającym misterium paschalne Jezusa: mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Wielkanoc jest świętem ruchomym, wypada w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca, przypadającej po 21 marca. Wielkanoc świętujemy więc między 22 marca a 25 kwietnia. W 2022 roku wypada 17 kwietnia.

Przerwa wielkanocna w szkole 2022. Ile potrwa?

Przerwa wielkanocna w szkole 2022 rozpoczyna się w czwartek 14 kwietnia i potrwa do wtorku 19 kwietnia. Tym sposobem, chociaż święta wielkanocne to tak naprawdę tylko wolny poniedziałek 18 kwietnia, uczniowie będą mieli okazję odetchnąć od szkoły. Przerwa wielkanocna w szkole 2022 trwa więc aż sześć dni. Rodzice nie są zadowoleni, bo 14, 15 i 19 kwietnia to dla nich dni pracujące, będą musieli wtedy zapewnić swoim dzieciom opiekę, bo nie wszystkie placówki przewidują wówczas dyżury.

Muszę wziąć wolne, chociaż wcale nie chcę wykorzystywać wtedy dni urlopowych

- powiedziała nam jedna z zaprzyjaźnionych z redakcją mam.

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

Przerwa wielkanocna w szkole 2022 tuż przed majówką

Przerwa wielkanocna w szkole 2022 wypada w tym roku bardzo późno. Weekend majowy bez zmian (1-3 maja). Oznacza to, że między tymi dwiema przerwami w nauce są zaledwie niecałe dwa tygodnie. Z kolei zaraz po majówce zaczynają sie egzaminy maturalne:

  • 4.05 - Matura z języka polskiego,
  • 5.05 - Matura z matematyki,
  • 6.05 - Matura z języka angielskiego.

W praktyce oznacza to, ze uczniom ostatnich klas szkół ponadpodstawowych zostało już niewiele czasu na naukę - bez weekendów to tylko 16 dni. Część z nich zapewne wykorzysta ten czas na powtórkę materiału lub nadrobienie zaległości. 

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: