Kartki wielkanocne DIY - pomysły na własnoręcznie wykonane kartki świąteczne

Kartki wielkanocne DIY są wspaniałym pomysłem na podarunek dla bliskich w tym szczególnym okresie. Zainspiruj się pomysłami na kartki wielkanocne, które możesz wykonać sama lub wspólnie z pociechami.

Kartki wielkanocne – pomysł na kartkę ze świąteczną girlandą    

Kartki wielkanocne DIY mogą stać się wyjątkowym podarunkiem dla rodziny i przyjaciół. Zamiast kupować gotowe kartki, warto wykazać się kreatywnością i stworzyć niepowtarzalną pracę w świątecznym klimacie. Na kartkach wielkanocnych pojawiają się motywy, takie, jak pisanki, zajączki, kurczaczki czy baranki, które można przedstawić na wiele ciekawych sposobów. Interesującym rozwiązaniem, wartym wykorzystania, jest stworzenie kartki wielkanocnej z girlandą, zdobionej kilkoma pisankami czy zajączkami.

Koszyczek wielkanocny. Zdjęcie ilustracyjneKoszyczek wielkanocny - lista świątecznych pokarmów i dekoracje

Kartka wielkanocna DIY. Zdjęcie ilustracyjneKartka wielkanocna DIY. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Wykonując kartkę wielkanocną z girlandą, wykorzystaj swoją wyobraźnię, by stworzyć zachwycającą pracę. Możesz postawić na radosne, wyraziste kolory i wzory, przywodzące na myśl wiosnę. Przygotowania kartki rozpocznij od wykonania około 4-5 kartonowych, niewielkich pisanek (w tym celu najlepiej sprawdzi się papier dekoracyjny), a następnie, na każdej z nich zrób dziurkę, przez którą następnie nawleczesz sznurek. Złóż kartkę techniczną (bazę kartki) na pół i sięgnij po drugi kartonik w wybranym kolorze, który powinien zostać przycięty tak, by całkowicie zakrywał front kartki. Za pomocą taśmy klejącej przymocuj do przyciętego kartonika sznurek, a następnie przyklej go do złożonej na pół kartki (bazy). Pamiętaj, by przymocować girlandę z pisankami (bądź innym wybranym motywem wielkanocnym) w taki sposób, aby opadała delikatnym łukiem z przodu kartki. Pod girlandą możesz zamieścić napis "Wesołego Alleluja". W środku oczywiście powinny również znaleźć się życzenia.

Kartka wielkanocna DIY - girlanda. Zdjęcie ilustracyjneKartka wielkanocna DIY - girlanda. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Zobacz wideo Wielkanocne ozdoby, które możesz zrobić w domu

Kartka wielkanocna DIY z kolorowym zajączkiem

Kartka wielkanocna wykonana własnoręcznie może być prosta, a jednocześnie efektowna. Jeśli szukasz pomysłu na świąteczny podarunek dla bliskiej osoby, który zrobisz samodzielnie, rozejrzyj się za odpowiednimi materiałami, niezbędnymi do stworzenia wspaniałej pracy. Zaskocz wszystkich oryginalną kartką wielkanocną z pięknym zajączkiem i przekonaj się, że jej wykonanie wcale nie jest takie trudne.

Kartki wielkanocne DIY. Zdjęcie ilustracyjneKartki wielkanocne DIY. Zdjęcie ilustracyjne Leoschka/shutterstock.com

Do zrobienia kartki będziesz potrzebować kolorowego kartonu technicznego w dwóch różnych kolorach (intensywny i jasny, np. ciemnoróżowy i kremowy), kawałka ozdobnego papieru (np. w motywy kwiatowe, kropki czy paski), dwustronnej taśmy piankowej, kleju, nożyczek i nożyka introligatorskiego.

Tworzenie kartki zacznij od złożenia na pół kolorowego arkusza bloku technicznego (w ciemnym kolorze). Następnie przyklej klejem na front kartki dekoracyjny papier, zyskując w ten sposób warstwę, która będzie "wypełnieniem" zajączka. Kolejnym krokiem jest przygotowanie ostatniej warstwy kartki. Weź jasny arkusz papieru i narysuj kontury zajączka (w tym celu najlepiej wykorzystać szablon z Internetu). Za pomocą nożyka wytnij przygotowany kształt zwierzaka, by uzyskać kartonik z pustym w środku otworem. Podklej arkusz od spodu dwustronną taśmą piankową i naklej na front swojej kartki, by cieszyć się wspaniałym efektem pracy. Dodaj napis "Wesołych Świąt", aby kartka nabrała odpowiedniego charakteru. Nie zapomnij o wypisaniu życzeń dla bliskiej osoby.

WielkanocSymbole wielkanocne - jak opowiedzieć dzieciom o świętach?

Jak zrobić kartkę wielkanocną z dzieckiem?

Zastanawiasz się, jak zrobić kartkę wielkanocną z najmłodszymi członkami rodziny? Kreatywne pociechy na pewno chętnie przystąpią do tworzenia wspaniałych kartek, z których będą radośnie zerkały żółte kurczaczki, wesołe zajączki i sympatyczne baranki. Możliwości jest tutaj naprawdę wiele, jeśli jednak szukasz prostego motywu, wspaniałym pomysłem będzie dekoracyjna kartka z uroczymi gałązkami wierzbowymi.

Ciekawym pomysłem na kartkę wielkanocną, wykonaną przez dziecko, są bazie. Z tym motywem można odnaleźć wiele ciekawych inspiracji. Taką kartkę pociecha wykona przy wykorzystaniu prawdziwych gałązek wierzby lub namaluje je samodzielnie na kartce. Decydując się na narysowanie czy namalowanie takiego motywu, warto skusić się na wykonanie przestrzennych kuleczek bazi, które można zrobić z białej bibuły, waty, a nawet popcornu. Gałązkom mogą towarzyszyć inne motywy, kojarzące się ze świętami wielkanocnymi

Zobacz też: Malowanie jajek: tradycja kultywowana od pokoleń. Sprawdź najciekawsze metody

Więcej o: