Przerwa świąteczna - Wielkanoc 2022. Niektórzy wrócą do szkół na dwa tygodnie

Przerwa świąteczna - Wielkanoc 2022 - dla uczniów oznacza nie tylko czas spędzony z najbliższymi przy świątecznym stole, ale i przerwę od nauki. Niektórzy z nich po świętach wrócą do swoich placówek tylko na dwa tygodnie.

Więcej tematów związanych z rodzicielstwem na stronie Gazeta.pl

Przerwa świąteczna, czyli Wielkanoc 2022 to dla uczniów przede wszystkim czas wiosennego wytchnienia od nauki. Wielkanoc jest świętem ruchomym, co oznacza, że każdego roku wypada w innym terminie. Nie ma to wpływu na ilość dni wolnych od szkoły, zmienia się jedynie ilość dni między świętami a majówką - kolejnymi dniami wolnymi od szkoły.

Przerwa świąteczna - Wielkanoc 2022. Kiedy wypada?

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, upamiętniające misterium paschalne Jezusa Chrystusa: jego mękę, śmierć oraz  zmartwychwstanie. Wielkanoc wypada  w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca, przypadającej po 21 marca. W praktyce oznacza to, że Wielkanoc świętujemy między 22 marca a 25 kwietnia. W 2022 roku wypada dość późno, bo 17 kwietnia.  

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Przerwa świąteczna - Wielkanoc 2022. Ile wolnego od szkoły?

W 2022 roku Wielkanoc obchodzimy w niedzielę 17 kwietnia.18 kwietnia jest Lany Poniedziałek, który też jest dniem wolnym od szkoły i pracy. Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, uczniowie będą mieć wolne od czwartku 14 kwietnia do wtorku 19 kwietnia. To cztery dni wolnego od zajęć lekcyjnych. Dwa tygodnie później zaczyna się weekend majowy, a po nim egzaminy maturalne:

  • 4.05 - Matura z języka polskiego,
  • 5.05 - Matura z matematyki,
  • 6.05 - Matura z języka angielskiego.

Oznacza to, że uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych po świętach wrócą do szkoły na mniej więcej dwa tygodnie. 

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: