Leslie Bowles nazywany był "najgrubszym dzieckiem świata". Trzylatek na tym nagraniu ważył 63 kg

Brytyjski producent kronik filmowych i filmów archiwalnych Pathé News opublikował na platformie YouTube nagrania pochodzące z pierwszych 70. lat XX wieku. Wśród nich znajduje się materiał z 1935 roku o nazwie "Ten Stone Baby", przestawiający historię niemowlęcia uznanego za "najgrubsze dziecko świata".

Więcej ciekawostek ze świata przeczytasz na Gazeta.pl.


"Ten Stone Baby" to zrealizowana w żartobliwym tonie kronika filmowa, której bohaterem jest Leslie Bowles. Trzylatek w 1935 roku ważył 63 kilogramy, co wiązało się z poważnymi konsekwencjami dla jego zdrowia. Dziecko nie mogło chodzić, bo jego ciało nie było w stanie utrzymać się na nogach. Narrator zapewnia jednak, że nie przeszkadza to chłopcu w dobrej zabawie.

Zobacz wideo Ewa Chodakowska rusza z nową misją. Będzie odchudzać dzieci. "Jest problem"

Leslie Bowles nazywany był "najgrubszym dzieckiem świata"

Ze słów narratora dowiadujemy się, że każdego dnia Leslie jest pod opieką lekarzy, którzy podkreślają, że dziecko nie cierpi na żadne poważne schorzenia. Co więcej "jest zdrów jak ryba". Kolejne kadry pokazują, jak trzylatek zsuwa się z fotela na podłogę, by doczołgać się do zabawek.

 

Żarty z wyglądu chłopca, wabienie go tabliczką czekolady i klepanie po głowie, niczym zwierzę, to praktyki, które w dzisiejszych czasach wydają się okrutne i nieludzkie. Pokazują, jak niewielka była świadomość na temat problemu, jakim jest otyłość wśród dzieci. Niewiele wiadomo na temat tego, jak potoczyło się życie Bowlesa. Z powodu wypadku w czasie pracy zmarł w wieku 42 lat.

Dziewczynka miała na sobie suknię ślubną mamy.Poszła do komunii w sukni ślubnej mamy. "Nie wyglądała ładnie"

Więcej o: