Joanna Opozda pochwaliła się nową umiejętnością synka. Zdradziła, co "powiedział"

Joanna Opozda zamieściła na InstaStories nagranie ze szpitala. Aktorka pochwaliła się postępami w rozwoju syna. Zdradziła, że mały Vincent powoli zaczyna już gaworzyć. - Aguuuu - to słyszę dość często - tłumaczyła Asia.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Joanna Opozda i Antoni Królikowski ponad miesiąc temu powitali na świecie "anielskie dziecko". Chłopiec urodził się dokładnie 22 lutego 2022 roku. W dacie dominuje liczba dwa. W numerologii uważa się ją za bardzo potężną, która symbolizuje dwoistość, wsparcie, współpracę, a także empatię i równowagę. Asia urodziła za pomocą cesarskiego cięcia. Niedługo później aktorka trafiła z synem do szpitala, bo mały nabawił się infekcji. 

Joanna Opozda zabiega głos ze szpitala. Ma do przekazania wzruszający komunikat

Joanna Opozda od kilkunastu dni przebywa z synem na oddziale patologii noworodka, gdzie Vincent jest pod stałą opieką lekarzy. Wszystko przez to, że niedługo po porodzie maluszek dostał ostrej infekcji bakteryjnej. Vincent i jego mama otrzymali ogromne wsparcie od fanów. Aktorka postanowiła jednak ograniczyć aktywność w mediach społecznościowych i skupiła się wyłącznie na dziecku.

Ostatnio zabrała jednak głos i przekazała nowe informacje o stanie zdrowia Vincenta. Zdradziła wówczas, że mały jest bardzo dzielny, a podany antybiotyk przynosi pożądane efekty. Przy okazji podziękowała fanom za troskę. Teraz Asia pokazała wzruszające nagranie ze szpitala i zdradziła, że Vincent powoli zaczyna gaworzyć. 

Vincent zaczyna gaworzyć

- poinformowała Joanna Opozda. 

Zobacz wideo Syn Joanny Opozdy zaczął gaworzyć
"Gaworzenie to kolejny, po krzyku i głużeniu, etap rozwoju mowy u dziecka. Zanim dziecko powie do ciebie "mamo", usłyszysz, jak nazywa cię a-gu lub pa-ba (...)". Aguuuu - to słyszę dość często

- napisała dumna mama.

Kiedy dziecko zaczyna gaworzyć?

Maluszki już w trakcie pierwszych trzech miesięcy życia zaczynają wydawać pierwsze dźwięki. I choć na początku z mówieniem ma to niewiele wspólnego, to kolejny etap nauki, nazywany głużeniem, jest już nieco bardziej przełomowy. Możemy wówczas usłyszeć, jak dziecko wypowiada samogłoski "aaa", "eee", "ooo" itp. 

Sam okres gaworzenia przebiega mniej więcej od czwartego do dziewiątego miesiąca życia dziecka. Pociecha stara się już naśladować mowę, którą słyszy na co dzień w swoim otoczeniu. Najczęściej słyszymy wówczas ciągu takie jak: da-da-da, agu-agu, ma-ma-ma, ta-ta-ta, ba-ba-ba. W ten sposób dziecko stara się nazywać otaczających je ludzi i przedmioty. Często jest tak, że dzieci jakieś zbitki lubią szczególnie i powtarzają je nieco częściej.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Więcej o: