Kiedy jest majówka 2022? Dla niektórych uczniów potrwa dwa razy dłużej

"Kiedy jest majówka 2022?" to istotna kwestia dla dzieci, które nie mogą doczekać się odpoczynku od zajęć i rodziców zamierzających zaplanować urlop w najbardziej dogodnym terminie. Niektórzy mogą liczyć na dłuższy odpoczynek.

Rok szkolny 2020/2021 stanowi dla uczniów duże wyzwanie. Od września obawiano się powrotu edukacji zdalnej, która przyczyniła się do braków w nauce. Nauczyciele usiłowali możliwe szybko nadrobić zaległości powstałe w wyniku zamknięcia szkół, ale naukę w placówkach utrudniała plaga kwarantann. Po feriach zimowych powoli zaczęto znosić obostrzenia i wiele wskazuje na to, że aż do końca roku edukacja stacjonarna nie będzie już zakłócona.

Kiedy jest majówka 2022?

Więcej artykułów dotyczących edukacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

W komentarzach opublikowanych pod artykułami na stronie facebookowej eDziecko.pl rodzice zapewniali, że ich pociechy są przemęczone nadmiarem nauki.

Kartkówki i sprawdziany były zawsze, ale teraz to jakiś wyścig... Nie wiem, jak to nazwać. Córka jest w siódmej klasie. Codziennie ma kartkówkę, jak nie dwie, sprawdziany, kupę zadań.
Nauka w szkole, a odpoczynek w domu - taki powinien być podział, a nie przychodzi dziecko ze szkoły i musi czytać lektury, uczyć się na sprawdziany i jeszcze odrabiać lekcje.
Wychowawczyni mojej córki powiedziała wprost nadrabiamy materiały oraz robimy jak najwięcej gdyby mieli zamknąć szkoły i dać na zdalne nauczanie. Wcześniejszy rok pokazał, że zdalne nauczanie to jedna wielka kpina i każde dziecko dużo przez nie straciło.
Tak dokładnie jest. Mój syn jest w 7 klasie i jest wyczerpany. Nie ma dnia bez nauki. O weekendach nie wspomnę. Jest smutny i bardzo mnie to martwi.

- pisali.

W zaistniałych okolicznościach dni wolne od zajęć są szczególnie wyczekiwane. Najbliższym wolnym będzie przerwa świąteczna, która potrwa od 14 do 18 kwietnia. Po tym terminie wypada majówka, która potrwa od 1 do 3 maja. Wiele rodziców bierze wówczas urlopy, aby przedłużyć sobie długi weekend i przeznaczyć go na rodzinne wyjazdy.

Okazuje się jednak, że niektórzy uczniowie mogą liczyć na dłuższą majówkę. Mowa tu o młodzieży ze szkół średnich, która w tym roku nie podchodzi do egzaminów maturalnych. Jeśli dyrektor placówki do której uczęszczają podejmie taką decyzję, dni, w których wypadają matury obowiązkowe, czyli 4, 5 oraz 6 maja będą dla nich wolne od zajęć. Poniżej opublikowaliśmy dokładny harmonogram roku szkolnego.

Harmonogram roku szkolnego 2021/2022

 • 14 - 18.04 - Wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc),
 • 29.04 - Zakończenie roku szkolnego maturzystów,
 • 1 - 3.05 - Majówka,
 • 4.05 - Matura z języka polskiego,
 • 5.05 - Matura z matematyki,
 • 6.05 - Matura z języka angielskiego,
 • 24.05 - Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego,
 • 25.05 - Egzamin ósmoklasisty matematyka,
 • 26.05 - Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego lub innego języka nowożytnego,
 • 16.06 - Boże Ciało,
 • 24.06 - Zakończenie roku szkolnego.
Więcej o: