Bon turystyczny - do kiedy ważny? To duża oszczędność na wakacje z dziećmi

Nie wykorzystaliście jeszcze bonu turystycznego? Jeszcze jest szansa do dofinasowanie wakacji. Ostateczny termin na wykorzystanie bonu turystycznego został przesunięty. Bon turystyczny - do kiedy ważny?

Bon turystyczny - do kiedy ważny? Terminy

Głównym celem programu jest poprawa jakości życia, zwiększenie poziomu aktywności turystycznej społeczeństwa, zmiana preferencji spędzania czasu wolnego przez społeczeństwo.

Polski Bon Turystyczny stanowi realne wsparcie dla polskich rodzin w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią Covid-19.

- wyjaśnia serwis gov.pl

A my przypominamy, bon turystyczny został wprowadzony niemal na początku pandemii. Mówiono o nim już przed wakacjami, a zaczął przysługiwać od sierpnia 2020 roku. Pieniądze na wakacje zawsze się w rodzinnym budżecie przydadzą. A dodatkowo miała to być forma wsparcia dla branży turystycznej.

Bon turystyczny do kiedy jest ważny? Pyta o to wielu rodziców. Początkowo miał obowiązywać do końca marca 2022 roku. Jednak wielu rodziców nie zdążyło go jeszcze wykorzystać. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy i przedłużył ważność bonu. Wygasa on dopiero wraz z końcem września 2022 roku.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny - do kiedy ważny? Zasady

Bon turystyczny ma wartość 500 zł i przysługuje na każde dziecko, na które rodzice pobierają świadczenie 500 plus. Wsparcie ma formę kodu, który podajemy w trakcie rozliczenia w wybranym obiekcie (na przykład w hotelu, pensjonacie, ośrodku). Warto przed wyjazdem sprawdzić, czy miejsce, do którego się wybieramy honoruje płatność bonem turystycznym. Lista punktów jest dostępna pod TU.

Za pomocą bonu możesz płacić m.in. za pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, turnusie rehabilitacyjnym, obozie harcerskim, sportowym czy rekreacyjnym na terenie Polski

- przypomina serwis gov.pl.

Więcej o: