Ma za sobą aż 30 operacji. Teraz podbija show-biznes. "Na każde tak przypada 100 nie"

Kennedy Garcia urodziła się z zespołem Downa. W wieku trzech lat zachorowała z kolei na ostrą białaczkę szpikową. Lekarze mówili jej matce, że powinna oddać córkę do ośrodka. Teraz 18-latka robi karierę jako modelka i aktorka i udowadnia, że osoby z niepełnosprawnościami też mogą rozwijać swoje pasje i spełniać marzenia.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Trudna diagnoza i 30 operacji

Kennedy Garcia urodziła się w 2004 roku w Tennessee. Tuż po narodzinach lekarze zdiagnozowali u niej zespół Downa. Matka dziewczynki wspominała po latach, że radzili jej, aby oddała córkę do adopcji lub ośrodka opiekuńczego. 

Byłam załamana. Nie widziałam dokładnie, co oznacza stan mojej córki. Lekarze radzili mi, by oddać ją do adopcji albo do ośrodka opiekuńczego

- powiedziała serwisowi Metro.

Zobacz wideo Niepełnosprawny Blake miał nie być samodzielny. Dziś jest przedsiębiorcą z własną firmą

Nastolatka z zespołem Downa została modelkąNastolatka z zespołem Downa została modelką

Dopiero położna, która opowiedziała mamie Kennedy o swojej 16-letniej córce z zespołem Downa, przekonała ją, że warto walczyć o przyszłość dziewczynki. A życie jej nie oszczędzało. W wieku trzech lat Kennedy zachorowała na ostrą białaczkę szpikową. Jakby tego było mało, zdiagnozowano u niej również poważną wadę kręgosłupa. Kennedy przeszła aż 30 operacji, w tym również zabieg, który miał wyleczyć jej kręgosłup. 

 

Pierwsza modelka z zespołem Downa pracująca dla znanej marki

Patrząc na jej przeszłość, aż trudno uwierzyć, że teraz 18-latka robi zawrotną karierę. W wywiadzie dla "Authority Magazine" Kennedy Garcia opowiedziała o tym, jak wyglądały jej początki w show-biznesie. Zaczęło się od drobnej roli w filmie, kiedy była jeszcze małym dzieckiem. Później Kennedy zaczęła próbować swoich sił w modelingu, ale przełom nadszedł dopiero, gdy jej mama podpisała dla niej kontrakt z marką American Girl w Los Angeles. Kennedy stała się wówczas pierwszą modelką z zespołem Downa, która współpracuje ze znaną firmą.

Od tego czasu ciężko pracuję, aby podążać za swoimi marzeniami

- zapewnia 18-latka. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Disneyem czy z Claire's.

Kennedy wspominała też o jednej z wpadek, która przytrafiła jej się tuż na starcie kariery. Zanim oficjalnie zaczęła współpracę z American Girl, musiała zdobyć pozwolenie na pracę i przylecieć do Kalifornii. Jednak jej samolot miał opóźnienie, przez co na miejsce dotarła zaledwie dwie minuty przed zamknięciem biura. "Moja mama była niesamowicie zestresowana!" - opowiada Kennedy.

 

Lekarze dawali im trzy dni życia. Dziś bliźniaczki syjamskie podbijają TikTokaLekarze dawali im trzy dni życia. Dziś bliźniaczki syjamskie podbijają TikToka

Dziewczyna jest też niezwykle popularna w mediach społecznościowych. W wywiadzie przyznaje, że wykorzystuje swoje kanały nie tylko do tego, by dobrze się bawić, lecz także, by uświadamiać ludzi. 

Mam nadzieję, że gdy ludzie zobaczą moje profile, nie będą się już bali rozmawiać z kimś, kto ma zespół Downa lub inną niepełnosprawność. Po prostu podejdą i przywitają się. To może być początek pięknej przyjaźni

- mowi Kennedy Garcia, której przykład pokazuje, że osoby z niepełnosprawnościami mogą przebić tzw. szklany sufit.

Modelka i aktorka udzieliła też kilku porad osobom, które dopiero zaczynają karierę w show-biznesie. Zachęca, aby pozostawać w dobrych relacjach z tymi, których spotyka się na przesłuchaniu. "Świat jest mały i na przesłuchaniach widuje się ciągle te same osoby. Dopingujcie się nawzajem i wspierajcie. Jest wystarczająco dużo miejsca, abyśmy wszyscy odnieśli sukces. Wasz czas nadejdzie" - radzi.

 

18-latka podpowiada też, by nie zniechęcać się zbyt szybko, jeśli komuś przytrafi się niepowodzenie. "Na każde "tak" przypada 100 "nie". Łatwo się zniechęcić, ale próbuj dalej i ciesz się, gdy usłyszysz tak!" - doradza.

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomosci.gazeta.pl, edziecko.p/ukraina.

Więcej o: