Lekarze dawali im trzy dni życia. Dziś bliźniaczki syjamskie podbijają TikToka

Carmen i Lupita Andrade przyszły na świat jako bliźniaczki syjamskie. Choć lekarze uważali, że dziewczynki będą żyć zaledwie trzy dni, to siostry dzielnie walczyły i przeżyły, a teraz wykorzystują swoje atuty w sieci. 22-latki zostały gwiazdami TikToka, gdzie śmiało opowiadają o swoim życiu. Podkreślają, że chociaż łączy je to samo ciało, to charaktery mają całkiem inne.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Carmen i Lupita Andrade urodziły się 2000 roku w Meksyku z wrodzoną wadą rozwojową, w wyniku której ciała sióstr były złączone w jedno. Określano, że ich narodziny to cud, większość bliźniaków syjamskich umiera w łonie matki lub rodzi się martwe. Lekarze zdawali sobie sprawę z tragicznych statystyk i poinformowali rodziców, że dziewczynki przeżyją maksymalnie trzy dni. Carmen i Lupita przeżyły i niedługo później opuściły szpital. Teraz mają już 22 lata. O tym, jak wygląda ich życie chętnie opowiadają na wspólnym TikToku, który śledzi ponad 2,6 mln fanów. 

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Bliźniczki syjamskie podbijają TikToka. "Jesteśmy emocjonalnie związane"

Rodzice wraz z córkami postanowili przenieść się do Ameryki, bo zdawali sobie sprawę z tego, że jest tam znacznie lepsza opieka zdrowotna. Wielokrotnie byli namawiani, aby dziewczynki zostały poddane zabiegowi rozdzielenia chirurgicznego. Nigdy do tego nie doszło, bo sama operacja wiąże się ze śmiertelnym ryzykiem. 

Siostry dzielą się układem krążenia, rozrodczym i trawiennym, a także wątrobą i nogami. Natomiast każda z nich ma dwie ręce, serce, płuca i żołądek. Jedna z dziewczynek kontroluje prawą stronę, a druga ma władzę nad lewą. Jakiś czas temu dziewczynki w rozmowie Hartford Courant zdradziły, dlaczego nie chcą poddać się operacji:

Ryzyko jest o wiele większe, niż szansa na pozytywny efekt, dlatego nie zdecydowałyśmy się na operację. Jesteśmy tak emocjonalnie związane, że nie miałoby to sensu

- tłumaczyły bliźniaczki.

Jedna z nich podkreśliła, że w jednym ciele są dwie osobowości: 

Nasi przyjaciele mówią, że jesteśmy zupełnie inne, na co ja reaguję: "Tak, przecież jesteśmy dwiema innymi osobami"

 - mówiła Carmen. Okazuje się, że dziewczynki różnią się od siebie - Lupita jest nieśmiała, a Carmen w przeciwieństwie do siostry, jest bardzo pewna siebie. Bliźniaczki są bardzo aktywne w mediach społecznościowych, w szczególności na TikToku, gdzie pokazują swoją codzienność i poruszają ważne społecznie kwestie dotyczące m.in. równości, praw kobiet, feminizmu czy mizoginii.

 

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.