Lekarze wysłali niemowlę na dietę. Powiedzieli, że jest "krótka i gruba"

Podczas jednej z rutynowych kontroli u pediatry, Kelly usłyszała, że jej dziecko musi przejść na dietę. "W nocy budzi się co dwie godziny, żeby zjeść" - przyznała mama w nagraniu na swoim profilu na TikToku. Lekarze całkowicie zakazali dziecku jeść o późnej porze.

Więcej wiadomości z życia mam przeczytasz na Gazeta.pl.

Kelly jest jedną z mam, które aktywnie dzielą się swoimi doświadczeniami na TikToku. Ostatnio opublikowała nagranie, w którym wyznała, że jej córeczka Saveena będzie musiała przejść na dietę. Pięciomiesięczna dziewczynka waży 10 kilogramów i spożywa ponad półtora litra mleka dziennie. Lekarze kazali młodej mamie zmniejszyć o połowę liczbę przyswajanych przez dziecko kalorii.

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

Lekarze wysłali niemowlę na dietę

Dziecko najszybciej przybiera na wadze w pierwszych miesiącach życia. Saveena, która ma pięć miesięcy, waży za dużo na swój wiek. 

Jej obwód głowy jest szeroki. Jest krótka, gruba i ma dużą głowę

- Kelly podsumowała wizytę u pediatry.

Zalecono mamie, aby przestała karmić dziecko w nocy. Kobieta  wprowadziła tę zasadę w życie, ale przyznaje, że jest ciężko. Jej córeczka nie lubi smoczka, więc całą noc płacze głodna i nie może usnąć.

Dobrze, że posłuchałaś lekarzy i robisz to, co jest najlepsze dla zdrowia twojego dziecka

- chwalili ją internauci.

Niektórzy zaczęli podważać zdanie medyków. Kelly zapewniła jednak, że bardziej ufa opiniom kwalifikowanych lekarzy niż użytkowników TikToka. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.