500 plus na wakacje. To duża oszczędność dla rodziców

500 plus na wakacje wciąż może zasilić rodzinny budżet. Zasady są takie same. Wszyscy ci, którzy dotychczas nie skorzystali z pomocy, mogą wykorzystać bon turystyczny. 500 plus na wakacje przysługuje wszystkim dzieciom, które do tej pory pobierają świadczenie Rodzina 500 plus. Do kiedy można skorzystać z 500 plus na wakacje?

500 plus na wakacje. Nowe terminy

Polski bon turystyczny, nazywany często programem 500 plus na wakacje, wszedł w życie w sierpniu 2022 roku. To forma wsparcia nie tylko dla rodziców planujących wakacje, lecz także dla branży turystycznej, która została mocno obciążona restrykcjami wprowadzonymi w związku z pandemią.

Głównym celem programu jest poprawa jakości życia, zwiększenie poziomu aktywności turystycznej społeczeństwa, zmiana preferencji spędzania czasu wolnego przez społeczeństwo.
Polski Bon Turystyczny stanowi realne wsparcie dla polskich rodzin w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią Covid-19.

- wyjaśnia serwis gov.pl

Bon turystyczny został przewidziany od sierpnia 2020 roku do marca 2022 roku. Z końcem marca jednak nie wygasa. Został przedłużony i jego ważność wygasa dopiero wraz z końcem września 2022 roku.

500 plus na wakacje. Zasady ogólne

Bon turystyczny ma wartość 500 zł i przysługuje na każde dziecko, na które rodzice pobierają już świadczenie 500 plus. 500 plus na wakacje ma formę bonu. Dostajemy kod, który podajemy podczas rozliczenia w wybranym obiekcie. Co ważne - nie każde miejsce uznaje tę formę płatności. 

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

500 plus na wakacje. Za co zapłacimy bonem turystycznym?

Bonem turystycznym zapłacimy między innymi za:

  • udziału w koloniach;
  • zajęcia w szkółce o dowolnej tematyce;
  • nocleg;
  • wypożyczenia sprzętu narciarskiego lub snowboardowego;
  • skipassy;
  • półkolonie dla dziecka;
  • bilet wstępu do rodzinnego parku rozrywki;
  • bilet wstępu do parku wodnego.
Za pomocą bonu możesz płacić m.in. za pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, turnusie rehabilitacyjnym, obozie harcerskim, sportowym czy rekreacyjnym na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze

- przypomina serwis gov.pl.

Więcej o: