Ma dwoje dzieci i znów jest w ciąży. Pokazała dom. Na drodze do posprzątania stanęła uciążliwa dolegliwość

Emily Boazman spodziewa się trzeciego dziecka. Kobieta cierpi na hyperemesis gravidarum, czyli niepowściągliwe wymioty ciężarnych. Z powodu nieustannych nudności nie jest w stanie posprzątać domu. Pokazała, jak wyglądają jej wnętrza, kiedy mąż jest w pracy, a dzieci przejmują dowodzenie.

Więcej wiadomości z życia mam przeczytasz na Gazeta.pl.

Pierwsze symptomy hyperemesis gravidarum (HG) pojawiają się zwykle ok. 5-6 tygodnia ciąży. Najgorszy czas dla przyszłej mamy przypada z kolei na 8-9 tydzień. Chociaż u 60 proc. kobiet objawy ustępują wraz z końcem pierwszego trymestru i dolegliwość nie wpływa na zdrowie dziecka, jest ona bardzo uciążliwa. Emily Boazman opublikowała na swoim profilu na TikToku nagranie, w którym przyznaje, że nie ma siły posprzątać ogromnego bałaganu, jaki zrobiły jej dzieci podczas nieobecności męża.

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Mama pokazała wnętrza domu 

"Tak wygląda mój dom, kiedy mam HG i moje córeczki muszą wychowywać się wzajemnie, kiedy mąż jest w pracy" - czytamy w podpisie pod klipem Emily. Na zmontowanych nagraniach widzimy rozrzucone na podłodze ubrania, zabawki i produkty gospodarstwa domowego. Kosz na pranie wypełniony jest po brzegi, a szuflady w łazience opróżnione - ich zawartość znajduje się m.in. w salonie.

Zrobiły ogromny bałagan, ale nie mogę nic zrobić poza leżeniem i wymiotowaniem

- wyznała.

Użytkownicy aplikacji podziękowali kobiecie za szczerość. Niektóre mamy podkreśliły, że powinno się zwiększać świadomość społeczeństwa na temat niepowściągliwych wymiotów ciężarnych. Jak stwierdziły, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, z czym muszą mierzyć się kobiety w ciąży.

Więcej o:
Copyright © Agora SA