Amelia śpiewała w schronie "Mam tę moc". Teraz wystąpiła na wielkiej scenie w Polsce

Na początku wojny w sieci pojawiło się wzruszające nagranie ukraińskiej dziewczynki, która śpiewała w schronie "Mam tę moc". Teraz Amelia jest już w Polsce i debiutuje podczas koncertu TVN "Razem dla Ukrainy". 7-latka śpiewa hymn swojej ojczyzny.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo Ukraińska dziewczynka śpiewa w schronie. Wzruszające nagranie z Kijowa

"Od pierwszego słowa w schronie panowała zupełna cisza"

Marta Smekhova zamieściła na Facebooku nagranie ze schronu, na którym ukraińska dziewczynka zaśpiewała piosenkę "Mam tę moc" z filmu animowanego "Kraina lodu". Za zgodą matki nagranie z występu trafiło do sieci. Wideo zdobyło ogromną popularność. Kiedy Amelia zaczęła śpiewać, zapadła grobowa cisza. 

Od pierwszego słowa w schronie panowała zupełna cisza. Wszyscy odłożyli swoje sprawy i słuchali piosenki w wykonaniu tej dziewczyny, która właśnie promieniowała światłem. Nawet mężczyźni nie mogli powstrzymać łez

- napisała kobieta, która nagrała występ dziewczynki. Smekhova zwróciła się do Rosjan i poprosiła ich, aby wysłuchali apelu dziecka, którego śpiewa nie był nikomu obojętny. Po publikacja nagrania w sieci, do dziewczynki odezwała się także autorka piosenki "Mam tę moc", Kristen Anderson-Lopez.

Kochana dziewczynko z pięknym głosem, mój mąż i ja napisaliśmy tę piosenkę jako część historii o uzdrowieniu cierpiącej rodziny. Sposób, w jaki to śpiewasz, jest jak magiczna sztuczka, która rozprzestrzenia światło w twoim sercu i leczy każdego, kto ją usłyszy. Śpiewaj dalej! My słuchamy!

- napisała Amelii.

Rosjanie rozstrzelali 38 ukraińskich dzieci. Ołena Zełenska pyta: 'Ile jeszcze musi umrzeć?'Rosjanie zamordowali 38 ukraińskich dzieci. Ołena Zełenska pyta: "Ile jeszcze?"

7-letnia Amelia zachwyca głosem podczas koncertu TVN "Razem dla Ukrainy" 

Kilka dni później dziewczynka wraz z babcią i bratem została przetransportowana do Polski. O historii Amelii powstał nawet reportaż. 7-latka opowiedziała, jak wspomina wieczór, w którym śpiewała w schronie. - Troszkę się wstydziłam, to było wieczorem, więc mogłam być zmęczona. Ale zaśpiewałam i bardzo się starałam. To było przecież moje marzenie. Jedyne, co się nie zgadzało, to, że byłam w jakiejś piwnicy, a nie na scenie. Ale wyobrażałam sobie, że jestem na scenie i są tam tysiące osób - mówiła Amelka w rozmowie z Marią Stepan z TVP. Jej rodzice zostali w Kijowie, gdzie walczą o niepodległość Ukrainy. 

W niedzielny wieczór dziewczynka spełniła swoje największe marzenie. Amelia zaśpiewała hymn Ukrainy na łódzkiej scenie w czasie koncertu TVN "Razem dla Ukrainy". 7-latka nie przestraszyła się i odważnie stanęła przed publicznością, zachwycając widownie przepięknym głosem. 

Amelia wykonała hymn UkrainyAmelia wykonała hymn Ukrainy Fot. TVN / kadr

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: