Bon turystyczny 2022. To już ostatnie miesiące na wykorzystanie środków

Bon turystyczny 2022 jest ważny jeszcze tylko przez kilka miesięcy. Rodzice, którzy wciąż nie wykorzystali tych środków powinni to zrobić w nadchodzące wakacje, w przeciwnym wypadku stracą przyznane środki.

Więcej tematów związanych z rodzicielstwem na Gazeta.pl

Polski bon turystyczny został wprowadzony w 2020 roku. Na stronie gov.pl czytaliśmy wówczas, że to: "Wsparcie finansowe polskich rodzin w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną przez pandemię COVID - 19". Na każde dziecko, na które rodzice pobierają świadczenie 500 plus przypadał jeden bon o wartości 500 zł (na dziecko niepełnosprawne jeszcze dodatkowe 500 zł). Żeby otrzymać, bon nie trzeba było i nie trzeba nadal składać żadnych wniosków. "Obsługa bonu odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Aby skorzystać z bonu, należy posiadać profil na PUE ZUS. Profil możesz założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej" - czytamy na gov.pl.

Bon turystyczny - do kiedy ważny

Bon turystyczny jest ważny jeszcze tylko przez kilka miesięcy. Termin jego realizacji był kilkakrotnie zmieniany, zgodnie z ostatnimi informacjami można go wykorzystać do końca września 2022. Daje więc okazję do zaoszczędzenia sporej sumy w czasie nadchodzących wakacji. Ci, którzy planują rodzinne wyjazdy w czasie świąt wielkanocnych lub w majówkę także mogą znacznie obniżyć ich koszt za sprawą bonu. Bonu nie trzeba wykorzystywać w całości za jednym razem, płacąc za daną usługę, zmniejszamy po prostu przyznane nam środki.

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

Bon turystyczny 2022 - na co można go wykorzystać

Początkowo bonem turystycznym można było opłacać wyłącznie noclegi w trakcie rodzinnych wyjazdów. Z czasem jednak wachlarz możliwości się poszerzył. Dziś bonem turystycznym możemy zapłacić m.in. za:

  • obozy i kolonie dla dzieci;
  • półkolonie dla dzieci;
  • turnus rehabilitacyjny;
  • bilety wstępu do parków wodnych i parków rozrywki;
  • wypożyczenie sprzętu sportowego;
  • ci, którzy jeszcze wybierają się na narty, mogą bonem zapłacić za skipassy.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.