Koniec roku szkolnego 2022 i ważny dla rodziców termin. W grę wchodzi spora oszczędność

Koniec roku szkolnego 2022 dla jednych uczniów już za 29 dni, a dla innych za 69 dni. Rodzice powinni dobrze zaplanować nadchodzące wakacje, bo mogą jeszcze sporo oszczędzić na rodzinnych wyjazdach.

Więcej tematów związanych z rodzicielstwem na stronie Gazeta.pl

Koniec roku szkolnego 2022 już niebawem, jednak zanim nastąpi uczniów czekają jeszcze dwie przerwy od nauki: weekend majowy i wiosenna przerwa świąteczna.  

Kiedy koniec roku szkolnego 2022? Data znana już od dawna

Kiedy koniec roku szkolnego 2022 odbędzie się 24 czerwca 2022 roku. Czytamy o tym w § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 z póź., zm). Nie jest to jednak data dla wszystkich uczniów. Maturzyści kończą szkołę znacznie wcześniej - w ostatni piątek kwietnia, czyli 29.

 Egzaminy dojrzałości czekają ich na początku maja:

  • 4 maja (środa) - matura z języka polskiego;
  • 5 maja (czwartek) - matura z matematyki;
  • 6 maja (piątek) - matura z języka angielskiego.
Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Koniec roku szkolnego 2022. Ostatni dzwonek na wykorzystanie bonu turystycznego

Koniec roku szkolnego 2022 to początek wakacji, a te najbliższe są ostatnim momentem na wykorzystanie Polskiego Bonu Turystycznego. To rodzaj wsparcia rządowego dla rodzin z dziećmi, które zostało wprowadzone na początku pandemii. Bony turystyczne miały pomóc rodzicom zorganizować wakacyjne wyjazdy dla dzieci i być jednocześnie wsparciem dla polskiej turystyki. Na każde dziecko, na które rodzice pobierają 500 plus przypada bon o wartości 500 zł. Rodzice, którzy jeszcze ich nie zrealizowali, powinni to zrobić w czasie nadchodzących wakacji. Ważność bonu była kilkukrotnie przedłużana. Aktualnie termin na ich wykorzystanie mija 30 września.  

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: