Teściowa komentowała każdą propozycję imienia dla syna. "Pójdzie do szkoły, to go przechrzczą"

"Podczas niedzielnego obiadu powiedzieliśmy rodzinie, jak chcielibyśmy nazwać swojego synka. Teściowa komentowała dosłownie każdą propozycję. Na koniec dodała, że jak mały pójdzie do szkoły, to go przechrzczą. Ręce mi opadły. Jak można być tak bezpośrednim?" - pyta Beata w rozmowie z eDziecko.pl.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

"Matka czyli dobra żona, kucharka, sprzątaczka i wychowawczyni dzieci"

Świeżo upieczona żona w rozmowie z eDziecko.pl opowiedziała o swoich rodzinnych doświadczeniach związanych z życiem po ślubie. Kobieta zdradziła, że od dziecka rodzice uczyli zarówno ją, jak i męża, że założenie rodziny to największa wartość, jaka jest w życiu. Jednak konserwatyzm, którego dość rygorystycznie przestrzegają rodzice, staje się nie do zniesienia. 

Według nich tradycyjny model rodziny składa się z ojca jako głowy rodziny i matki czyli dobrej żony, kucharki, sprzątaczki i wychowawczyni dzieci.

- zaczęła Beata i dodała, że tak utarty stereotyp przeszkadza im w normalnym funkcjonowaniu, szczególnie teraz, kiedy są świeżo po ślubie i chcą żyć na własny rachunek. 

A dlaczego zaczęłam mówić o takiej rodzinie? Bo mam tego dość. Chcemy być samodzielni i żyć własnym życiem, jednak rodzice na każdym kroku chcą podkreślić swoją obecność.

Kobieta żali się, że po trudnym porodzie teściowe w ogóle nie interesują się nią. 'Przykro mi'Kobieta żali się, że po trudnym porodzie teściowie ją ignorują. "Przykro mi"

"Teściowa bardzo cieszy się, że w końcu zostanie babcią"

Beata wraz z mężem niebawem powitają na świecie swoje pierwsze dziecko. Przyszła mama postanowiła podzielić się z nami historią dotycząca wyboru imienia dla maleństwa. Ciężarna zdradziła, że wybierając imię, chętnie konsultuje swoje propozycje z najbliższymi. Podkreśla, że ostateczna decyzja należy do niej i do męża, jednak co raz częściej zdarzają się sytuacje, kiedy imię jest im zwyczajnie narzucane lub co gorsza ich propozycje są krytykowane lub wyśmiewane.

Teściowa bardzo cieszy się, że w końcu zostanie babcią. Jest bardzo podekscytowana. Bardzo mi pomaga i jestem jej wdzięczna, ale ostatnia sytuacja sprawiła, że nie chcę mi się z nią rozmawiać. Podczas niedzielnego obiadu powiedzieliśmy rodzinie, jak chcielibyśmy nazwać swojego synka. Teściowa komentowała dosłownie każdą propozycję. Na koniec dodała, że jak mały pójdzie do szkoły, to go przechrzczą. Ręce mi opadły. Jak można być tak bezpośrednim?

- pyta ciężarna i dodaje, że przez takie sytuacje traci ekscytację z tego, że niedługo zostanie matką, a także z dnia na dzień kontakt z teściową staje się nieco słabszy.

NoworodkiSprawdź, jakie są najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2022 roku

Nietypowe imiona nadawane w 2020 roku. Rodzice chcieli nazwać dziecko Sosnowiec

W 2020 roku kilkoro rodziców chciało nazwać dzieci w nietypowy sposób. Niekiedy urząd stanu cywilnego odmawia nadania takich imion. Kierownik urzędu stanu cywilnego odmówił natomiast nadania dziewczynce imienia Toshiba, a chłopcu – Sosnowiec. Jak informuje Onet, rzeczniczka urzędu miasta Katowice Ewa Lipka powiedziała:

Mijający rok zdominował koronawirus, na szczęście żaden z rodziców w Katowicach nie chciał nazwać swojego dziecka Pandemia, Sars, Covid czy Kwarantanna, choć w innych częściach Polski podobno takie pomysły się pojawiały. Ten rok w naszym mieście należał zdecydowanie do Julii i Franciszka.

Zarejestrowano jednak inne nietypowe imiona: Aurora, Mila, Flora, Megan, Dylan, Al czy dobrze znany na Ukrainie Taras.

Choć są imiona nawiązujące do nazw geograficznych, to nie są one wprost nazwami np. miast. Dlatego nie zarejestrowano imienia Sosnowiec, choć z miastem chętnie współpracujemy i się lubimy. Gdyby ktoś chciał zarejestrować imię Katowice, decyzja również byłaby odmowna

- dodała Ewa Lipka.

Anna DereszowskaDereszowska mówi o imieniu syna. Używa uroczego zdrobnienia. "Podsunęły nam dzieci"

A wy, drodzy rodzicie, czy mieliście może podobne historie związane z wyborem imienia dla swoich pociech? Piszcie na adres: edziecko@agora.pl. Najciekawsze historie opublikujemy.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: